„Familiada”. Karol Strasburger pokazał zdjęcie z 1980 roku. Z burzą loków i w rajtuzach było mu do twarzy?

Karol Strasburger to nazwisko, które się po prostu zna. Dla wielu to twarz programu „Familiada”, ale są i tacy, którzy bardziej kojarzą go z roli Jerzego Argasińskiego z serialu „M jak Miłość”. Gospodarz kultowego programu postanowił cofnąć się w czasie. Zdjęcie, którym podzielił się z fanami zrobiło istną furorę. Nic dziwnego - Strasburger prezentuje się na nim w wersji z 1980 roku!

Multimedia

Tak Karol Strasburger prezentuje się w burzy loków i rajtuzach

Karol Strasburger to dla wielu twarz kultowej już dziś „Familiady”, a także postać Jerzego Argasińskiego z serialu „M jak miłość”. Od jego aktorskiego debiutu minęło pięć dekad! Gdy był jeszcze studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, zadebiutował w 1970 r. w serialu „Kolumbowie”.

Ma dość plotek o rozwodzie. Postawił sprawę jasno!Zobacz więcej

Karol Strasburger w sobotni poranek [1 października br.] postanowił cofnąć się wspomnieniami do swoich początków. Aktor opublikował zdjęcie z 1980 r., kiedy to wraz grał w spektaklu "Mizantrop" Moliera w reż. Witolda Zatorskiego.

Widać na nim Karola Strasburgera w wersji, której najwierniejsi fani chyba nawet nie znali. Rajtuzy, burza loków i słynny „dziubek” powodują, że z trudem można go rozpoznać!

Karol Strasburger - sylwetka

Karol Strasburger to urodzony 2 lipca 1947 w Warszawie polski aktor teatralny i filmowy oraz prezenter telewizyjny. Od 17 września 1994 prowadzi teleturniej TVP 2 "Familiada". Jego dorobek filmowy jest imponujący. Po ukończeniu PWST Strasburger został zaangażowany do Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy, którego dyrektorem do 1982 r. był Gustaw Holoubek. W tym teatrze pracował do połowy lat 80. Zagrał m.in. w "Królu Learze" w reż. Jerzego Jarockiego (1977), w "Mordzie w katedrze" (1983), również w reż. Jarockiego, spektaklu "Nocy Listopadowej" (1978) w reż. Macieja Prusa i "Operetce" Witolda Gombrowicza. W latach 70. Strasburger zagrał wiele ról w filmach wschodnioniemieckich i czechosłowackich, zaś w 1976 r. wystąpił w serialu "Polskie drogi" w reżyserii Janusza Morgensterna. To jednak tylko część jego osiągnięć - na przestrzeni trwającej od 50 lat kariery wystąpił w dziesiątkach filmów, seriali oraz niezliczonej ilości spektakli teatralnych.

Są razem mimo sporej różnicy wieku. Rekordzistów dzieliło 60 lat! Zobacz więcej

Prywatnie był trzykrotnie żonaty. Jego pierwsze małżeństwo, z aktorką Barbarą Burską zakończyło się rozwodem. W 1981 . Strasburger poślubił Irenę Morcińczyk, z którą spędził wiele szczęśliwych lat. [Rozłączyła ich dopiero śmierć](https://www.telemagazyn.pl/artykuly/familiada-irena-strasburger-czyli-pierwsza-zona-karola-strasburgera-ich-szczescie-przerwala-nagla-smierc-91638.html. 10 sierpnia 2019 ożenił się z Małgorzatą Weremczuk, z którą w 2019 r. powitał na świecie córkę Laurę.

Karol Strasburger kiedyś i dziś. Zobacz więcej archiwalnych zdjęć aktora!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×