"Familiada" mogła wyglądać zupełnie inaczej. To nie Karol Strasburger miał być jej gospodarzem!

"Familiada" od kilkunastu lat gromadzi przed telewizorami całe rodziny, a prowadzący Karol Strasburger cieszy się wielką sympatią wśród widzów. Niewielu wie, że to nie Karol Strasburger miał poprowadzić słynny teleturniej. Rola prowadzącego pierwotnie miała trafić w ręce znanego aktora.

Multimedia

To nie Karol Strasburger miał być gospodarzem "Familiady"

"Familiada" to jeden z najpopularniejszych teleturniejów w historii polskiej telewizji. Program, w którym Karol Strasburger zaprasza do studia dwie pięcioosobowe drużyny, a uczestnicy typują odpowiedzi na pytania zadane wcześniej 100 przypadkowym osobom, od lat cieszy się licznym gronem fanów. Charyzma Strasburgera i jego specyficzne poczucie humoru, okazały się kluczem do sukcesu "Familiady".

Karol Strasburger kradł kobiece serca w filmach i serialach. Tak wyglądał na początku kariery. Pamiętacie?Zobacz więcej

Gwiazdor "Złotopolskich" w "Familiadzie"

Dziś chyba nikt z nas nie wyobraża sobie "Familiady" bez Karola Strasburgera. Mało kto wie, ale słynny teleturniej pierwotnie miał poprowadzić ktoś inny. Na gospodarza programu początkowo został wybrany Paweł Wawrzecki, popularny aktor znany z seriali: "Matki, żony i kochanki", "Złotopolscy". "Graczykowie, czyli Buła i spóła" czy "Daleko od noszy".

Producent teleturnieju, Ryszard Krajewski kilka lat temu w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl ujawnił:

Pierwotnie "Familiadę" miał prowadzić Paweł Wawrzecki. Reżyser podsunął mi jednak pomysł, aby był to Strasburger. Okazało się, że to był idealny pomysł, brylantowa myśl. Zatrudniłem najlepsze pióra, aby pisały mu dowcipy. On to wszystko wyrzucił do kosza, poszedł na „róg ulicy”, kupił małą broszurkę z kawałami, zaczął je opowiadać na antenie, a cała Polska zaczęła się śmiać. W taki sposób wszyscy go w tym programie tak pokochali, że dzisiaj nikt nie wyobraża sobie w tym miejscu nikogo innego.

Córka Pawła Wawrzeckiego cierpi na porażenie mózgowe. Aktor wolałby, żeby umarła przed nimZobacz więcej

Wiedzieliście o tym?

Zobacz galerię

Źródło: WideoPortal/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Magda (gość)

    Polo z pewnością przydałby ci się aparat słuchowy.

    15.07.2021 15:50
  • Polo (gość)

    Gdyby jednak jeszcze przestał mówić " dwaeścia i trzyeści"

    10.07.2021 12:14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×