"Farma". Marcelina Zawadzka już niebawem usłyszy wyrok sądu w sprawie głośnej afery podatkowej. Czy była Miss Polonia trafi do więzienia?

Już niedługo Marcelina Zawadzka ma usłyszeć wyrok sądu w sprawie rzekomego wyłudzenia podatku. W najbliższą środę, 11 maja ma zostać odczytany wyrok i uzasadnienie w sprawie, w której postawiono trzy zarzuty byłej Miss Polonia. Co jej grozi w przypadku udowodnienia winy?

Multimedia

Marcelina Zawadzka - odczytanie wyroku sądu

W 2020 roku, było głośno o aferze podatkowej, w którą rzekomo miała być zamieszana Marcelina Zawadzka. Od tego czasu kaliski sąd okręgowy prowadził proces w tej sprawie. Jak informuje "Fakt", w środę 11 maja 2022 r. ma zostać odczytany wyrok i tym samym, w przypadku udowodnienia winy byłej modelce, wymierzona ewentualna kara.

Marcelinie Zawadzkiej zostały postawione trzy zarzuty: oskarżenie o oszustwa skarbowe (Art. 56. KKS), fałszerstwo faktur (Art. 271. KK), pranie brudnych pieniędzy (Art. 299. KK) – wyznała sędzia Edyta Janiszewska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu, cytowana przez portal naTemat.pl. Wówczas prezenterka postanowiła wystosować oświadczenie na swoim Instagramie, gdzie m.in. zaprzecza, jakoby świadomie popełniała zarzucane jej czyny, a także kategorycznie zaprzecza "praniu pieniędzy", czy "tworzeniu karuzeli VAT".

Ostatnio w mediach pojawiły się informacje dotyczące oskarżenia mnie o nieprawidłowości w prowadzeniu księgowości w konsekwencji czego, toczy się postępowanie sądowe. Na początku postanowiłam nie komentować tej kwestii, aż do ostatecznego rozwiązania jej i ogłoszenia wyroku odpowiednich organów. Jednak z powodu licznych insynuacji oraz NIEPRAWDZIWYCH informacji, które coraz szerzej są przytaczane i powielane, jestem zmuszona wyjaśnić Wam całą sytuację, co mam nadzieje, spowoduje ucięcie wszelkich niedomówień i kolejnych kłamstw. Ta sprawa miała miejsce w 2017 roku. Chcę Was zapewnić, że nie dokonałam świadomie jakiejkolwiek czynności, która byłaby sprzeczna z prawem. Od wielu lat funkcjonuję w podobny sposób i zawsze robię to uczciwie, co jest bardzo ważne dla mnie, dla Was i osób, z którymi współpracuję. W tej chwili sąd wyjaśnia czy określone działania prowadzone przez osoby trzecie (w tym przypadku księgowych) stanowią naruszenie przepisów podatkowych. Dotyczą one potencjalnych, nieprawidłowości które - nawet jeżeli wystąpiły, co jest obecnie weryfikowane - nie były popełnione przeze mnie celowo. W mediach pojawiły się twierdzenia łączące mnie z poważnymi zarzutami i chcę im jednoznacznie zaprzeczyć. Nie uczestniczyłam w tzw. "praniu pieniędzy", "tworzeniu karuzeli VAT", nie ukradłam ani złotówki a tym bardziej "58 mln złotych". Takie zarzuty są absurdalne i wiązanie mnie z nimi godzi najgłębiej w moje dobre imię i wszystko co reprezentuję. Zapewne kolejne nieprawdziwe publikacje w mediach są nieuniknione i oczywiście nie pomagają, ale będę starała się normalnie prowadzić swoje życie oraz działalność, a Wam dawać znać, co się u mnie dzieje. Nie ukrywam, bardzo to przeżywam i nie jest mi łatwo czytać o tych oszczerstwach, które nakręciły same media. Zaskakujące jest to ilu osobom dało to pożywkę i uśmiech na twarzy, widzac taki lincz medialny, ale liczę na Wasze wsparcie w tym trudnym dla mnie czasie. I dziękuję też za dotychczasowe słowa wsparcia. - mogliśmy przeczytać swego czasu na oficjalnym koncie Marceliny Zawadzkiej na Instagramie.

Marcelina Zawadzka planuje już ślub i ciążę? Zaskakujące wyznanie gwiazdyZobacz więcej

Finalne ogłoszenie wyroku ma mieć miejsce 11 maja o godzinie 10:00. Trzeba liczyć się z tym, że jego odczytywanie i uzasadnianie potrwa wiele godzin. Jest wielu oskarżonych - wyznała "Faktowi" rzeczniczka kaliskiego sądu okręgowego, Elżbieta Janiszewska.

W przypadku udowodnienia przez sąd Marcelinie Zawadzkiej winy, maksymalny wymiar kary może wynieść do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz galerię

Sylwia Grzeszczak zachwyca talentem od lat! Zobaczcie, jak zmieniała się wokalistka!Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Adi mokotowski (gość)

    Szkoda łada kobieta zobaczy jakie jest życie 🤣🤣🤣

    06.05.2022 17:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×