Fenomen Anny Muchy

Kiedy grała w popularnych filmach takich jak w "Młode wilki 1/2" czy "Chłopaki nie płaczą", była jeszcze skromną dziewczyną. Dziś niewielu jednak pamięta filmowe wizerunki Anny Muchy z lat 90.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE: MUCHA: "ŚWIECĘ PUPĄ NA WŁASNE ŻYCZENIE" MUCHA SPOWAŻNIAŁA I CHCE DO TEATRU

Ale to właśnie one otworzyły jej drzwi na salony, gdzie poczuła się jak ryba w wodzie i z aktorki przemieniła się w celebrytkę, wywołującą co jakiś czas skandal.

Nawet fakt, że w zeszłym roku została mamą, wcale nie spowodował jej przemiany w łagodna osóbkę. Przekonamy się o tym na wiosnę, kiedy zobaczymy ją w serialu "M jak miłość".

Jeszcze sześć lat temu wydawało się, że kariera Muchy jest skończona. Aktorka skompromitowała się bowiem w środowisku, prowadząc pokazy filmów na festiwalu w Gdyni. Dworowała sobie z zapowiadanych filmów, niezbyt pozytywnie wypowiadając się o nich jeszcze przed projekcją, a o produkcji debiutującego w wieku 38 lat filmem "Summer Love" Piotra Uklańskiego, powiedziała: - Zaraz zobaczymy, czy lepiej debiutować późno, czy wcale.

To jednak nie tylko słowa wywołały oburzenie publiczności w Gdyni.

CZYTAJ TAKŻE: MUCHA NAJLEPSZĄ REKLAMĄ ZNANY CHIROMANTA: MUCHA JEST ROZBUDZONA SEKSUALNIE

Już podczas otwarcia festiwalu Mucha pokazała na czerwonym dywanie, kto tu jest prawdziwą gwiazdą. Paradowała w długiej, czarnej sukni, która śmiało odsłaniała jej plecy i opinała niezbyt szczupłą sylwetkę. Dorota Stalińska zarzuciła jej nawet wyuzdanie. Mucha efektownie otworzyła gdyński festiwal, ale już go nie zakończyła. Dyrektor imprezy musiał ją zwolnić.

Aktorka nie dała jednak o sobie zapomnieć. Wystąpiła w jednej z edycji show Polsatu "Jak oni śpiewają" i udowodniła całej Polsce, że śpiewać nie potrafi, ale dobrze wie, co należy robić, by przetrwać w showbiznesie.

Z programu na program zmieniała swój wizerunek. W jednym z nich przebrała się za zakonnicę, która pod habitem nosiła seksowną podwiązkę. Mimo tego, że programu nie wygrała, prowokacje i skandale z jej udziałem nie ustały. Chwilę później, po rozstaniu z jej długoletnim partnerem, popularnym dziennikarzem, Kubą Wojewódzkim, oznajmiła, że bardziej od towarzystwa mężczyzn woli wibrator. No i znowu mówiono o Musze, a jej kariera ponownie nabrała rozpędu.

Momentem przełomowym okazał się dla niej udział w popularnym "Tańcu z gwiazdami". Przed milionami telewidzów przeszła zaskakującą przemianę: z pulchnego i niezgrabnego kaczątka stała się seksownym wampem. Schudła i oczywiście wygrała Kryształową Kulę oraz białego mercedesa.

CZYTAJ TAKŻE: MUCHA O WŁOS PRZED URBAŃSKĄ MUCHA ZAMIESZKAŁA Z CHŁOPAKIEM?

Cały rok 2011 należał do Anny Muchy. Schudła kilkanaście kilogramów, pozowała dla "Playboya", grała w serialu "Prosto w serce", pojawiła się także w najgłośniejszej polskiej produkcji tego roku, czyli "Och, Karol 2", a jej twarz zdobiła okładki wielu magazynów.

Wydarzeniem roku na salonach był także jej rozkwitający związek z Marcelem Sorą, zajmującym się reżyserowaniem telewizyjnych programów. Kiedy piękna Anna Mucha obwieściła całej Polsce, że spodziewa się jego dziecka, wszyscy sądzili, że rozpędzona na ścieżce kariery aktorka zwolni. Stało się jednak inaczej. Gwiazda wykorzystywała swój stan na wszelkie możliwe sposoby. Pozowała w odważnych sesjach zdjęciowych i bynajmniej nie zrzuciła seksownych ciuszków. Z pewnością nie pozwoliłby na to Sora - odpowiedzialny za jej medialny wizerunek. Wciąż widywano zatem Annę Muchę na salonach w wysokich szpilkach i obcisłych, krótkich sukienkach, które w ostatnim czasie stały się nieodłączną częścią jej garderoby.

Wprost mówiła też o swoich oczekiwaniach wobec porodu. Prowokowała twierdząc, że będzie on na pewno przypominał orgazm. Chodziło jej oczywiście o wywołanie medialnej burzy, co jej się bez wątpienia udało.

CZYTAJ TAKŻE: MUCHA URODZI W WODZIE? GOŁY BRZUSZEK MUCHY NA OKŁADCE

Mucha niejedną miała jednak twarz w czasie ciąży. Odważne wypowiedzi gwiazdy kontrastowały bowiem z łagodnym wizerunkiem, który aktorka wykreowała na swoim prywatnym blogu. W internecie dzieliła się ze swoimi fanami informacjami o przebiegu ciąży i porodu. Pisała, że ona i jej córka Stefania czują się świetnie. O dziwo, nie zamieściła na stronie żadnych zdjęć dziecka. Za to na blogu prowadzonym przez Muchę możemy oglądać fotki w jej najlepszych ciążowych kreacjach. Być może aktorka znalazła kolejny sposób na zrobienie kariery w show-biznesie i zacznie pełnić rolę modowej wyroczni.

Twórcy serialu "Prosto w serce" specjalnie zmienili jego scenariusz, by Mucha mogła kontynuować pracę na planie w zaawansowanej ciąży. To niespotykane, bo kiedy Anna Mucha nie schodziła z ekranu, grając w ciąży w serialu "Prosto w serce", z pracą w "Tańcu z Gwiazdami" żegnała się Katarzyna Skrzynecka. Ponoć producenci show nie chcieli brać na siebie odpowiedzialności za ewentualne komplikacje, na które w programie mogła być narażona 41-letnia Skrzynecka. Decyzja twórców "Tańca z Gwiazdami " stanowiła jednak dla aktorki spore zaskoczenie. Wcześniej otrzymała bowiem potwierdzenie udziału w show. Koniec końców zastąpiła ją Natasza Urbańska, a Skrzynecka żegnając się na wizji z widzami nie potrafiła ukryć wzruszenia. Od tego momentu, podobnie jak w przypadku ciąży Anny Muchy, jej brzuch znalazł się na pierwszych stronach tabloidów.

CZYTAJ TAKŻE: MUCHA WRACA DO "M JAK MIŁOŚĆ" ODMIENIONA MUCHA PO PORODZIE [ZDJĘCIA]

Serial TVN-u dobiegł jednak końca i nie odniósł zamierzonego sukcesu, którego głównym motorem miała być Mucha. Jednak bezrobocie nie grozi aktorce. Właśnie z wielką pompą wraca do TVP, na plan serialu "M jak miłość". Ciekawe, jak na fali nowej popularności będzie zachowywała się młoda mama? Czy rola przyniesie jej taką popularność, jaką miała Małgorzata Kożuchowska, odtwórczyni roli Hanki Mostowiak ?

Nowa życiowa rola i praca w telewizji publicznej w końcu do czegoś Annę Muchę zobowiązują.

Źródło: "Panorama" ("Echo miasta")

Kinowe i telewizyjne hity na ekranie Twojego komputera: kino.telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×