Fest Makabra 2. Andrzej Pągowski przygotował plakat promujący ogólnopolski przegląd horrorów!

Fest Makabra 2 to kolejna edycja ogólnopolskiego przeglądu horrorów, prezentującego najciekawsze i najoryginalniejsze dokonania światowego kina grozy ostatniego sezonu. W programie wydarzenia znajdują się mrożące krew w żyłach filmy z różnych stron świata, a wszystkie z nich pokazywane są w Polsce premierowo. Sprawdźcie plakat promujący imprezę, którego autorem jest sam Andrzej Pągowski!

Multimedia

Seanse Fest Makabry odbędą się w kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce oraz na nocnych maratonach największych sieci kin. Druga edycja przeglądu horrorów rozpocznie się w Halloween. Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor filmów Kino Świat.

Autorem plakatu jest Andrzej Pągowski, ceniony artysta, twórca ponad 1300 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Również autor okładek płyt muzycznych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy, ilustracji książkowych i prasowych. Laureat kilkudziesięciu nagród polskich i zagranicznych, w tym nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago czy kilkunastu nagród na Międzynarodowym Konkursie Na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles.

"Filmowo na bank" - finał akcji charytatywnej podczas festiwalu [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Jego prace można znaleźć w najsłynniejszych muzeach świata, między innymi w Metropolitan Museum of Modern Art w Nowym Jorku, które umieściło nawet jeden z jego plakatów („Uśmiech wilka”) na liście 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej. Andrzej Pągowski jest jednym z czołowych twórców związanych z polską szkołą plakatu. Do jego najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na całym świecie prac należą plakaty filmowe „Dziecka Rosemary” Romana Polańskiego, „Hair” i „Lotu nad kukułczym gniazdem” Miloša Formana czy „Manhattanu” Woody’ego Allena.

Więcej o przeglądzie horrorów Fest Makabra: www.festmakabra.pl

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • splatterfan (gość)

    Stylowy!

    14.10.2017 22:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×