Festival CZ-PL. Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Jan Królikowski otworzyli festiwal im. Pawła Królikowskiego! Co w programie imprezy?

29 lipca 2022 roku w czeskim Nachodzie rozpoczął się VII Festival CZ-PL im. Pawła Królikowskiego. Imprezę otworzyli Małgorzata Ostrowska-Królikowska i jej syn Jan Królikowski. Zobaczcie zdjęcia.

Multimedia

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Jan Królikowski otworzyli festiwal im. Pawła Królikowskiego! Co w programie imprezy?

Festival CZ-PL rozpoczął sięw piątek 29 lipca 2022 roku paradą zabytkowych samochodów z Nachodu do Kudowy, którą wspiera Partner Festivalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej - PKN Orlen. Po przyjeździe kawalkady do Kudowy-Zdroju, pani burmistrz, Aneta Potoczna, wraz z rodziną Pawła Królikowskiego spotkali się przy dębie Pawła Królikowskiego, co jest już tradycją imprezy. Dzień zamknął koncert Ewy Bem.

Paweł Królikowski jest pomysłodawcą i twórcą Festivalu Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej CZ-PL. Jako wielki miłośnik kultury czeskiej, wymyślił ten, wyjątkowy pod wieloma względami festiwal, aby choć przez kilka dni narody polski i czeski, poprzez wspólne kulturalne działania i zabawę, pogłębiały dobrosąsiedzką więź i partnerstwo. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się w dniach 29, 30, 31 lipca w Kudowie Zdroju i Nachodzie.

Ignacy Gogolewski zostawił ją dla sąsiadki! Z drugim mężem była przez 34 lata!Zobacz więcej

Program festiwalu zapowiada się wyśmienicie. W sobotę odbędzie się m.in. koncert galowy pt. "Polskie ślady Járy Cimrmana - największego czeskiego geniusza" (sobota wieczorem, Park Zdrojowy w Kudowie). Nazwiska wykonawców - Katarzyna Pakosińska, Ania Rusowicz, Zalia, Marta Burdynowicz, Joanna Jarmołowicz, Elis Ochmanová, Michał Meyer, Marcin Januszkiewicz i Josef Vágner i niezwykłe aranżacje, za którymi stoi Jan Królikowski (twórca muzyki do nominowanej do Oscara "Sukienki") gwarantują jak zwykle dobrą, kulturalną zabawę na wysokim poziomie.

W niedzielę za to odbędzie się klimatyczny "Koncert Anny Jurksztowicz, z gościnnym udziałem Krzysztofa Napiórkowskiego" – takiej Anny Jurksztowicz nie znacie! Będzie możliwość, aby ją poznać w wyjątkowej odsłonie ostatniego dnia festiwalu. Co ciekawe, najważniejsze festiwalowe wydarzenia w czasie rzeczywistym są transmitowane na stronie festiwalu.

Partnerem Festivalu CZ-PL jest PKN ORLEN, a festiwalowe działania w Kudowie Zdroju i Nachodzie odbywają się współpracy i wsparciu Urzędów Miast Kudowy i Nachodu, burmistrz Kudowy – Anety Potocznej i starosty Nachodu – Jana Birkego.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×