Festiwal Filmowy w Gdyni 2017. Jowita Budnik o wyjątkowym przesłaniu filmu "Ptaki śpiewają w Kigali" [WIDEO]

Jowita Budnik gra jedną z głównych ról kobiecych w filmie "Ptaki śpiewają w Kigali" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Obraz znalazł się w Konkursie Głównym 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Multimedia

"Ptaki śpiewają w Kigali" to obraz psychologicznych konsekwencji ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku, zmieniający się we wspaniałą, dramatyczną, ale pełną nadziei i zaskakująco aktualną opowieść o życiu i sensie życia naznaczonego traumą.

"Ptaki śpiewają w Kigali". Cichy krzyk rozpaczy i otwarta ranaZobacz więcej

Ostatni film duetu Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze został zakwalifikowany do Konkursu Głównego tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni. Bohaterkami są Claudine Mugambira (Eliane Umuhire) - cóka cenionego rwandyjskiego ornitologa oraz polska ornitolog Anna Keller (Jowita Budnik), która przez lata prowadziła w Afryce badania na sępach, a teraz pomaga uciec Claudine do Polski. - To relacja, w której dużo więcej dzieje się poza słowami niż w słowach - wskazuje Jowita Budnik.

Aktorka zaznacza też, że mimo trudnych tematów, jakie porusza film, na "Ptaki śpiewają w Kigali" może iść każdy. - Może on nie jest najłatwiejszy, ale jest ważny i myślę, że to jest film, który skłoni do myślenia i zadawania sobie pytań - mówi Budnik.

Kandydaci do Oscarów i Złotych Lwów w kinach i na vod! Co jeszcze obejrzeć we wrześniu? [WIDEO]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×