Festiwal Filmowy w Gdyni 2017. Karolina Korwin-Piotrowska o faworytach do Złotych Lwów [WIDEO+ZDJĘCIA]

Trwa 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jeszcze przed uroczystym rozpoczęciem imprezy Karolina Korwin-Piotrowska opowiedziała nam o tym, jakie filmy są faworytami w walce o Złote Lwy.

Multimedia

Do Konkursu Głównego 42. FPFF w Gdyni zakwalifikowało się siedemnaście filmów, które będą rywalizować o Złote Lwy oraz o pozostałe nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. Aż osiem filmów, znalazło się w Konkursie Inne Spojrzenie.

Trwa festiwal w Gdyni! Które filmy mają największe szanse na Złoty Lwy? [WIDEO+GALERIA]Zobacz więcej

- Ja współczuję temu jury - mówi Karolina Korwin-Piotrowska. - Mamy dwie bardzo mocne produkcje, o których mówi się, że będą się biły o Złote Lwy - "Ptaki śpiewają w Kigali", które miały fenomenalne recenzje po Karlowych Warach, no i "Pokot" Agnieszki Holland. Widziałam go w lutym i do dzisiaj nie mogę go zapomnieć - wskazuje dziennikarka.

Przewodniczącym jury w Konkursie Głównym w tym roku jest Jerzy Antczak. Laureatów Złotych Lwów wybierają też m.in. Agnieszka Grochowska, Paweł Pawlikowski i Włodek Pawlik. Które jeszcze filmy mają szansę na nagrodę główną podczas festiwalu w Gdyni? Sprawdź, co mówi o tym Karolina Korwin-Piotrowska!

Gala otwarcia festiwalu. Kto pojawił się na uroczystości? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×