Festiwal Filmowy w Gdyni 2017. Złote Lwy rozdane! Jakie filmy zostały nagrodzone? [WYNIKI+ZDJĘCIA]

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za nami. Jury nie zaskoczyło, bo o większości zwycięzców dobrze mówiło się już tuż po pierwszych projekcjach ich filmów. Sprawdźcie, kto otrzymał Złote Lwy!

Multimedia

Wielką Nagrodę 42. FPFF w Gdyni ZŁOTE LWY dla najlepszego filmu „Cicha Noc” otrzymał reżyser Piotr Domalewski oraz producenci: Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska i Jacek Bromski. Film był jednym z wielkich faworytów festiwalu!

Srebrne Lwy 42. FPFF w Gdyni otrzymała reżyser i producentka Joanna Kos Krauze oraz reżyser Krzysztof Krauze za film "Ptaki śpiewają w Kigali". W kategorii najlepsza reżyseria zostały nagrodzone Agnieszka Holland i Kasia Adamik za film "Pokot". Platynowe Lwy, za całokształt twórczości, otrzymał Jerzy Gruza.

"Człowiek z magicznym pudełkiem". Lepsze jutro już było? Oceniamy postapokaliptyczny film Bodo Koksa!Zobacz więcej

Nagrodą za główną rolę kobiecą podzieliły się Jowita Budnik i Eliane Umuhire, które stworzyły fantastyczny duet w filmie Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego pt. "Ptaki śpiewają w Kigali". Nagrodę za najlepszą główną rolę męską otrzymał Dawid Ogrodnik, który zachwycił w filmie Piotra Domalewskiego pt. "Cicha noc".

Za drugoplanową rolę męską został nagrodzony Łukasz Simlat za film "Amok", natomiast najlepszą drugoplanową aktorką została Magdalena Popławska, która zachwyca w filmie "Atak paniki". Najlepszą debiutują aktorką została Kamila Kamińska, za wyborną rolę w obrazie "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego.

Za autorkę najlepszego scenariusza została uznana Jagoda Szelc, która napisała i wyreżyserowała film "Wieża. Jasny dzień". Film ten, przez wielu uznany za spektakularny oraz objawienie festiwalu, otrzymał także nagrodę w kategorii najlepszy debiut.

Doceniony został film Urszuli Antoniak pt. "Pomiędzy słowami", który dostał nagrodę za najlepszy dźwięk (Mirosław Makowski, Jan Schermer i Maciej Pawłowski) oraz zdjęcia, których autorem jest Lennert Hillege.

Gwiazdy na czerwonym dywanie przed galą rozdania Złotych Lwów [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Nagrodę za najlepszy montaż otrzymała Katarzyna Leśniak za film "Ptaki śpiewają w Kigali", za scenografię nagrodzono Marka Warszewskiego za film "Najlepszy", natomiast autorem najlepszej muzyki uznano Sandro Di Stefano, który skomponował ścieżkę dźwiękową filmu Bodo Koxa pt. "Człowiek z magicznym pudełkiem". Agata Ciulak została nagrodzona za kostiumy w filmie "Zgoda", a Janusz Kaleja za charakteryzację w filmie "Pokot".

W Konkursie Inne Spojrzenie triumfował "Photon" Normana Leto. Nagrodę Publiczności otrzymał film Łukasza Palkowskiego "Najlepszy", natomiast najlepszą krótkometrażówką został film "Nic nowego pod słońcem" Damiana Kocura.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • gość (gość)

  bardzo dobre wrażenie zrobiła pani Jagoda Szelc , dodatkowy plus za znaczek 'i love puszcza'

  25.09.2017 10:17
 • tatoo (gość)

  prowadzenie było drętwe i nieciekawe, filmy to podobno zmiana pokoleniowa, zobaczymy w kinach...

  24.09.2017 18:13
 • Monika (gość)

  Myślę że festiwal takiej rangi nie powinien być prowadzony jak akademia w podstawówce. Aż przykro się oglądało.

  24.09.2017 01:14
 • Miś (gość)

  Dzisiaj oglądając festiwal nie mogę dodać komentarza na temat prowadzącego. Mlody pan Królikowski poprowadził to nieprofesjonalnie,że aż za bardzo raziło.

  24.09.2017 01:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×