Festiwal Filmowy w Gdyni 2020. Które filmy otrzymają Złote Lwy? Transmisja gali zamknięcia w TV i online. Sprawdź, gdzie oglądać!

Nadzwyczajna rzeczywistość roku 2020 nie oszczędziła branży filmowej. Odwołane festiwale, obostrzenia sanitarne, zamknięte kina, liczne utrudnienia w produkcji... To wszystko dotknęło zarówno widzów, jak i twórców. Na szczęście, znaczna część festiwali zmieniła termin i odbyła się w formule online. Tak właśnie jest w przypadku 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego ceremonia zamknięcia będzie transmitowana w telewizji i w Internecie. Gdzie i kiedy będzie można ją obejrzeć?

Multimedia

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbywa się co roku w drugiej połowie września. Rok 2020 jest jednak pod wieloma względami wyjątkowy. Z powodu sytuacji epidemicznej, w trosce o bezpieczeństwo uczestników Festiwalu, został przeniesiony zarówno w czasie, jak i przestrzeni: z drugiej połowy września na drugi tydzień grudnia i z Gdyni do Internetu.

"Bóg Internetów". Od zera do youtubera, czyli krótka historia o tym, jak zrobić z siebie kretyna w sieci i zdobyć fejmZobacz więcej

Tegoroczna edycja Festiwalu rozpoczęła się we wtorek, 8 grudnia i zakończy uroczystą ceremonią zamknięcia w sobotę, 12 grudnia. 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zgromadził aż kilkaset filmów, które rywalizują o uznanie dziennikarzy i jurorów w trzech kategoriach: w Konkursie Głównym, w Konkursie Filmów Krótkometrażowych i Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.

"Ostatni komers". Pierwszy joint, pierwsza miłość, pierwszy seks. Kapitalny debiut z festiwalu w Gdyni!Zobacz więcej

Do Konkursu Głównego 45. FPFF wybrano 14 obrazów: "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" (reż. Jan Holoubek), "Amatorzy" (reż. Iwona Siekierzyńska), "Bliscy" (reż. Grzegorz Jaroszuk), "Jak najdalej stąd" (reż. Piotr Domalewski), "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" (reż. Maciej Kawulski), "Magnezja" (reż. Maciej Bochniak), "Mistrz" (reż. Maciej Barczewski), "Sala samobójców. Hejter" (reż. Jan Komasa), "Sweat" (reż. Magnus von Horn), "Śniegu już nigdy nie będzie" (reż. Małgorzata Szumowska), "Tarapaty 2", (reż. Marta Karwowska), "Zabij to i wyjedź z tego miasta" (reż. Mariusz Wilczyński), "Zieja", (reż. Robert Gliński) oraz "Żużel" (reż. Dorota Kędzierzawska).

Wśród wymienionych produkcji znalazły się się cztery debiuty reżyserskie, a kolejne sześć tytułów to drugie filmy poszczególnych reżyserów.

Festiwal Filmowy w Gdyni 2020 w TV i online

Pełną relację z uroczystej Gali zamknięcia 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, w czasie której odbędzie się m.in. wręczenie nagród festiwalowych, będzie można śledzić zarówno w telewizji, jak i w Internecie. Transmisję uroczystości będzie można obejrzeć 12 grudnia od godz. 19:00 w TVP Kultura oraz za pośrednictwem serwisu vod.tvp.pl. Skrócona relacja z Gali zamknięcia pojawi się w TVP2 12 grudnia od godz. 21:50.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×