festiwal polskich filmów fabularnych

"Brigitte Bardot cudowna". Joanna Opozda o filmie Lecha Majewskiego i pierwszych nagich scenach w karierze. Co synek Vincent zmienił w jej życiu? [WYWIAD]

Za nami 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W Konkursie Głównym zaprezentowany został film Lecha Majewskiego pt. "Brigitte Bardot cudowna", którego jedną z gwiazd jest Joanna Opozda. Redakcja Telemagazyn.pl miała okazję porozmawiać z aktorką o filmie, jej pierwszej rozbieranej scenie na ekranie, a także o tym, jak synek Vincent zmienił życie Joanny Opozdy. Sprawdźcie naszą rozmowę.

18.09.2022Brigitte Bardot cudowna

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni WYNIKI. "Silent Twins" triumfuje! Maria Dębska w odważnej stylizacji. Nie straszna jej niska temperatura!

Właśnie zakończył się 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Już wszystko jest jasne. Najlepszym filmem festiwalu okazał się obraz "Silent Twins" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Oczy publiki były też skierowane na gwiazdy, które przybyły na galę zamknięcia. W tym na piękną Marię Dębską, która postawiła na odważną stylizację, którą jednocześnie udowodniła, że nie straszna jest jej niska temperatura!

17.09.202247. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

"Ania". Łzy po pokazie dokumentu o Ani Przybylskiej! Oliwia Bieniuk opowiedziała nam o swoich wrażeniach po seansie [TYLKO U NAS]

Podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, w specjalnej sekcji pozakonkursowych, zaprezentowano jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat, czyli film przybliżający historię życia Anny Przybylskiej pt. "Ania". Pierwszy publiczny seans produkcji zakończył się burzą oklasków oraz zapłakaną publicznością, która nie mogła powstrzymać emocji.

16.09.2022Ania

"Wesele" [RECENZJA]. W jednej stodole mordowano Żydów, w drugiej ratowano. Najgorszy film Wojciecha Smarzowskiego?

To mógł być wielki film. Gdy tylko Wojciech Smarzowski ogłosił, że zabiera się za produkcję, która przybliży stosunki polsko-żydowskie podczas II wojny światowej, chyba wszyscy zacierali ręce i czekali na efekt końcowy. Ten, niestety, jest rozczarowujący. Co jest nie tak z nowym "Weselem" Wojciecha Smarzowskiego? Oceniamy. Film prezentowany jest podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

12.09.202247. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dokument o Ani Przybylskiej i historia księdza Kaczkowskiego. Jakie filmy oglądać w Gdyni?

Czas rozpocząć wielkie święto fanów polskiego kina! 12 września 2022 roku startuje 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który potrwa do soboty, 17 września. Na miłośników polskich produkcji czeka wiele tytułów, które będą szeroko dyskutowane w najbliższych miesiącach. Sprawdźcie, co warto obejrzeć na festiwalu w Gdyni.

12.09.202247. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

"Człowiek z magicznym pudełkiem" [RECENZJA]. Lepsze jutro już było? Oceniamy postapokaliptyczny film Bodo Koksa!

Bodo Kox to unikat w polskim kinie i jedna z najbardziej barwnych osobowości, co potwierdzają kolejne wywiady. Jego wyobraźnia wydaje się być nieograniczona, nie wspominając już o nietuzinkowym spojrzeniu na rzeczywistość. Reżyser długo kazał nam czekać na swój drugi profesjonalny pełnometrażowy film, ale opłacało się. "Człowiek z magicznym pudełkiem" śmieszy, przeraża oraz fascynuje. Sprawdźcie naszą recenzję.

02.06.2022Recenzja

"Ostatni komers" [RECENZJA]. Pierwszy joint, pierwsza miłość, pierwszy seks, a potem życie stanie się trudniejsze. Kapitalny debiut!

"Ostatni komers" to największa sensacja 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Już dawno nikt w polskim kinie z taką lekkością nie opowiadał o nastolatkach, w żaden sposób nie próbując ich oceniać czy stawiać się w roli mentora. Oceniamy film "Ostatni komers". Film już w kinach, a przed chwilą podziwiała go publiczność festiwalu Młodzi i Film 2021!

21.06.2021Recenzja

Festiwal Filmowy w Gdyni 2020. Które filmy otrzymają Złote Lwy? Transmisja gali zamknięcia w TV i online. Sprawdź, gdzie oglądać!

Nadzwyczajna rzeczywistość roku 2020 nie oszczędziła branży filmowej. Odwołane festiwale, obostrzenia sanitarne, zamknięte kina, liczne utrudnienia w produkcji... To wszystko dotknęło zarówno widzów, jak i twórców. Na szczęście, znaczna część festiwali zmieniła termin i odbyła się w formule online. Tak właśnie jest w przypadku 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego ceremonia zamknięcia będzie transmitowana w telewizji i w Internecie. Gdzie i kiedy będzie można ją obejrzeć?

11.12.202045. FPFF w Gdyni

"Bóg Internetów" [RECENZJA]. Od zera do youtubera, czyli krótka historia o tym, jak zrobić z siebie kretyna w sieci i zdobyć fejm

W momencie, gdy piszę te słowa, w internetkach rozgrywa się kolejna jutubowa drama. Jeden YouTuber oskarża drugiego, tamten odpowiada, włącza się trzeci. Nie ma sensu zagłębiać się w szczegóły, bo co dzisiaj jest w trendach, jutro odejdzie w zapomnienie. O świecie internetowej sławy opowiada film "Bóg Internetów" w reżyserii Joanny Satanowskiej. Oceniamy!

10.12.2020Recenzja

Poprzednie Następne

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×