festiwal rosyjskiego kina

9. Sputnik nad Polską. "Orlean". Grzesznicy zostaną ukarani [RECENZJA]

Zastanawialiście się kiedyś, jak mógłby wyglądać biblijny powrót Jezusa Chrystusa na ziemię w czasach współczesnych? Andriej Proszkin w swoim najnowszym obrazie pt. „Orlean” udziela odpowiedzi na to pytanie, tworząc filmową fantasmagorię na temat walki dobra ze złem, nadchodzącej apokalipsy i nieuchronnej paruzji. Świat, taki jaki znamy, zostanie zniszczony, grzesznicy ukarani, natomiast aktorzy palący papierosy na planie staną się impotentami.

18.11.2015Sputnik nad Polską

9. Sputnik nad Polską. "14+". Romeo i Julia z rosyjskiego osiedla [RECENZJA]

Patrząc na nowy film Andrieja Zajcewa pt. „14+” można zadać tylko jedno pytanie – czemu takich produkcji nie kręci się w Polsce? Polskie kino młodzieżowe umarło już wiele lat temu, większość prób jego reanimacji kończyło się niepowodzeniem, a szalenie brakuje w naszym kraju tak uroczego, inteligentnego i odważnego filmu, w prawdziwy sposób portretującego rzeczywistość dzisiejszych nastolatków.

10.11.2015Sputnik nad Polską

9. Sputnik nad Polską. "Klasa specjalna". Agresja, przemoc i pierwsza miłość [RECENZJA]

„Klasa specjalna”, debiutancka pełnometrażowa fabuła Iwana Twierdowskiego, to film, który przeraża i wgniata w fotel. To odarty z fikcji, brutalny zapis dorastania. To pocztówka z rzeczywistości, gdzie wszelkie sprawy załatwia się krzykiem i agresją, a każde odstępstwo od normy (lub braku normy) jest karane przemocą. Ofiary stają się katami, przez co wszyscy skazują siebie na porażkę – w końcu jak żyjesz, tak umierasz.

09.11.2015Sputnik nad Polską

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×