Festiwal Sztuki i Kina Dwa Brzegi 2022. Grażyna Torbicka zachwyciła w klasycznej stylizacji. Miłośników kina czeka osiem dni przyjemności i premier

W Kazimierzu wystartował Festiwal Sztuki i Kina Dwa Brzegi. Dla miłośników kina i kultury oznacza to, że czeka ich osiem dni premier filmowych oraz sporo innych atrakcji - wydarzeń muzycznych, warsztatów, panelach dyskusyjnych i spotkań z artystami. Zobacz, jak gwiazdy prezentowały się tego dnia!

Multimedia

Festiwal Sztuki i Kina Dwa Brzegi. Tak prezentowały się gwiazdy

Miłośnicy kina i sztuki przyjechali do Kazimierza świętować 16.edycję Festiwalu Sztuki i Kina Dwa Brzegi. W trakcie ośmiu dni festiwalowych widzowie zobaczą m.in. 19 premier filmowych, a także będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych, warsztatach, panelach dyskusyjnych, czy spotkaniach z artystami.

"Gdybym była młodsza, myślę, że powiększyłabym sobie trochę usta"Zobacz więcej

Bardzo się cieszymy, że spotykamy się na festiwalu, który jest w wersji stacjonarnej. Bardzo tęskniliśmy za tym, żeby znowu tutaj w Kazimierzu Dolnym przy ul. Szkolnej 1 pojawiło się miasteczko festiwalowe - powiedziała w sobotę podczas konferencji prasowej dyrektor artystyczna festiwalu Grażyna Torbicka.

Do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych zakwalifikowały się 22 produkcje wybrane z kilkuset zgłoszeń. W gronie jury znaleźli się aktorka Justyna Wasilewska, scenarzysta i reżyser Piotr Wereśniak i krytyk filmowy Michał Walkiewicz.

źródło: AKPA.

16 Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi otworzy polska premiera filmu „Corsage” w reżyserii Marie Kreutzer z nagrodzoną w Cannes Vicky Krieps w roli cesarzowej Sissi. Portret kobiety walczącej o prawo do zrzucenia, w przenośni i dosłownie, gorsetu kulturowego i obyczajowego. Na zamknięcie zaprezentujemy polską premierę filmu „The Eight Mountains” w reżyserii Felixa van Groeningena i Charlotte Vandermeersch wyróżnionego w Cannes nagrodą jury. Rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad poruszająca historia przyjaźni z Alessandro Borghim i Lucą Marinellim pokazuje, czym jest przywiązanie do miejsca pochodzenia, miłość i strata - piszą organizatorzy na swojej stronie.

To jednak nie wszystko, co czeka na miłośników kina. Organizatorzy zadbali o to, aby widzowie i uczestnicy mieli szansę spotkać się z wyjątkowymi osobistościami świata filmu.

Zobacz, jak wyglądały gwiazdy!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Meo (gość)

  Babciu zejdź ze sceny Jesteś żałosna

  03.08.2022 16:37
 • Iza (gość)

  Kobieta z klasą,taktowna,elokwentna.Podziwiam.

  02.08.2022 14:10
 • 1 (gość)

  Ładna ale nie spełniona Loska nie zadowolona

  01.08.2022 17:50
 • M R-K (gość)

  W tym roku odbywa się 16 edycja festiwalu... wymienione w tekście filmy prezentowane były w zeszłym roku.

  31.07.2022 23:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×