filip bajon

Tofifest 2022. Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz nagrodzeni za niepokorność twórczą! Maria Dębska najbardziej obiecującą europejską aktorką!

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest, najstarszą, istniejącą od 20 lat, festiwalową nagrodę. Na koniec gali powrócił na scenę, by wraz z zespołem Pauliny Przybysz wyśpiewać filmowe hity.

09.07.2022Tofifest 2022

"Kamerdyner" [RECENZJA]. Epicka opowieść o zgwałconej i sponiewieranej Polsce. Najlepszy film Filipa Bajona od lat?

Zdjęcia do „Kamerdynera” Filipa Bajona powstawały około czterech lat, a projekt napotykał kolejne finansowe przeszkody. W sumie nic dziwnego, bo tytuł zrealizowany z takim rozmachem zwyczajnie musi kosztować. I jak się okazuje, w tym szaleństwie jest metoda, ponieważ dostaliśmy najlepszy film Filipa Bajona od lat. Oceniamy film „Kamerdyner”.

19.09.2018Kamerdyner

"Kamerdyner". Janusz Gajos mówi po kaszubsku! Zobaczcie premierową scenę z nowego filmu Filipa Bajona! [WIDEO+ZDJĘCIA]

28 czerwca mija 99 rocznica podpisania traktatu wersalskiego, kończącego I wojnę światową, po której Polska powróciła na mapę Europy. W epokowym wydarzeniu miał swój udział Antoni Abraham. To pierwowzór postaci Bazylego Miotke, którego Janusz Gajos gra w filmie „Kamerdyner”. Nowe dzieło Filipa Bajona to wielki powrót polskiego epickiego kina – rozmach produkcyjny, zachwycające kostiumy, charakteryzacja i scenografia, opowieść o miłości dwójki bohaterów z wielką historią w tle. Film wejdzie do kin 21 września.

28.06.2018Kamerdyner

"Kamerdyner". Pierwszy teaser i plakat Andrzeja Pągowskiego do nowego filmu Filipa Bajona! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dziś (wtorek, 8.05.) w Warszawie odbyła się konferencja prasowa nowego filmu Filipa Bajona „Kamerdyner” – zrealizowanej z ogromnym rozmachem epickiej sagi, losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle wydarzeń pierwszej połowy ubiegłego wieku i historii zakazanej miłości. W czasie spotkania z twórcami zaprezentowano premierowo plakat Andrzeja Pągowskiego oraz pierwszy teaser. Film wejdzie do kin już 21 września, doskonale wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

08.05.2018Kamerdyner

"Kamerdyner". Padł ostatni klaps na planie nowego filmu Filipa Bajona! Kiedy premiera? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Filipa Bajona „Kamerdyner”. Tytuł, którego budżet szacowany jest na blisko 15 mln zł, w kinach pojawi się już 21 września. Na ekranie zobaczymy m.in.: Janusza Gajosa, Annę Radwan, Adama Woronowicza, Sebastiana Fabijańskiego, Mariannę Zydek, Borysa Szyca, Daniela Olbrychskiego, Łukasza Simlata i Kamillę Baar-Kochańską.

11.04.2018Kamerdyner

Poprzednie Następne

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×