film dokumentalny

"Ethiopiques: Muzyka duszy". Dokument w reżyserii Maćka Bochniaka już dziś na festiwalu IDFA w Amsterdamie. Kiedy premiera TV? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Etiopski jazz - muzyka, którą pokochał świat, a jej wielbicielami są Jim Jarmusch, Patti Smith czy Robert Plant, stała się bohaterką nowego dokumentu HBO Europe "Ethiopiques: Muzyka duszy" w reżyserii Maćka Bochniaka. Europejska premiera odbędzie się 20 listopada na festiwalu IDFA w Amsterdamie, a już w niedzielę, 3 grudnia dokument pojawi się w HBO i HBO GO.

20.11.2017Ethiopiques: Muzyka duszy

"George Michael: Freedom". Ostatnie dzieło wielkiego artysty. Tylko w CANAL+ [ZDJĘCIA]

"George Michael: Freedom" – wzruszający hołd dla zmarłego w grudniu 2016 artysty po raz pierwszy w telewizji, w środę 1 listopada. Tylko w CANAL+. Film skupia się na kluczowych momentach w karierze wokalisty, a przede wszystkim na okresie premiery bestsellerowego albumu „Listen Without Prejudice Vol. 1” (wydanym we wrześniu 1990). Artysta pełni w dokumencie rolę narratora. Pracował nad filmem aż do grudnia 2016 i jest to jego ostatnie dzieło w dorobku.

21.10.2017George Michael: Freedom

"Dotknięcie Anioła". Koprodukcja TVP z Grand Prix w Chorwacji

Fabularyzowany dokument „Dotknięcie Anioła” w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego okazał się absolutnym zwycięzcą Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych w Rijece w Chorwacji (6 - 9 września 2017). Pięcioosobowe jury z Francji, Niemiec, Finlandii, Chorwacji i Serbii przyznało mu również nagrodę za Najlepsze Zdjęcia dla Jacka Januszyka oraz dla Najlepszego Reżysera Marka Tomasza Pawłowskiego.

13.09.2017Dotknięcie Anioła

"Komunia". Polski dokument z szansą na Europejską Nagrodę Filmową [ZDJĘCIA]

Ogłoszono listę filmów, które powalczą w tym roku o nominacje do Europejskiej Nagrody Filmowej. Na shortliście najlepszych filmów 2017 roku znalazły się dwie produkcje HBO Europe: wielokrotnie nagradzany polski dokument "Komunia", w reżyserii Anny Zameckiej oraz węgierski film dokumentalny "Ultra", autorstwa Simonyi’a Balázsa. "Komunię" można już oglądać w HBO GO, natomiast dokument "Ultra" będzie emitowany w HBO2 i HBO GO od 23 sierpnia.

21.08.2017Komunia

Poprzednie Następne

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×