Filmy 2021. Zapowiedzi premier kinowych na 2021 rok. Co oprócz wyczekiwanego Jamesa Bonda i nowej "Wonder Woman"?

Początek nowego roku to czas planowania i stawiania sobie celów na najbliższą przyszłość. To również dobry moment na zaplanowanie przynajmniej części swoich kontaktów z kulturą w kolejnych miesiącach. Postanowiliśmy ułatwić Wam takie działanie i przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, premier filmowych zaplanowanych na 2021 rok.

Multimedia

Filmy 2021 - będzie nowa odsłona Jamesa Bonda?

Miniony rok był raczej dosyć trudny dla kinomaniaków w porównaniu do lat poprzednich. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wpłynęła na zmianę terminu wielu oczekiwanych premier. Bezpośrednią przyczyną były zarówno ograniczenia w pracy ekip filmowych, jak i czasowe zamknięcie kin. Jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji, którą dotknęła sytuacja związana z koronawirusem, jest film "Nie czas umierać", czyli 25. odsłona przygód agenta 007, słynnego Jamesa Bonda.

Fabuła to nie wszystko! Co oglądać na Netfliksie i HBO GO w styczniu? Zobacz więcej

Pierwotnie data premiery filmu "Nie czas umierać" została wyznaczona na 3 kwietnia 2020 roku. Ze względu na sytuację pandemiczną oraz zamknięcie kin w wielu krajach w tym czasie, producenci zdecydowali o przesunięciu premiery na listopad 2020 roku. Niestety, ponieważ sytuacja była wciąż mocno niepewna, 2 października 2020 roku, za pośrednictwem oficjalnego profilu serii filmów na Twitterze, poinformowano o przesunięciu premiery na 2 kwietnia 2021 roku. Jest to aktualnie obowiązująca i, miejmy nadzieję, ostateczna data.

"BrzydUla", "Pamiętnik księżniczki" i nie tylko, czyli filmy i seriale o metamorfozie!Zobacz więcej

Z powodu pandemii jesteśmy zmuszeni do dużej elastyczności, jeśli chodzi o nasze plany dotyczące wizyt w kinie czy zapoznawania się z nowościami filmowymi za pośrednictwem platform streamingowych. Na ten moment nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy daty zaplanowanych premier w 2021 roku nie będą musiały zostać przesunięte oraz na kiedy. Z tych samych powodów, na ten rok zaplanowano mniej nowych filmów niż zwykle.

Najgorętsze premiery filmowe 2021 roku

Jednym z najbardziej oczekiwanych filmów, mających pojawić się w 2021 roku jest zdecydowanie "Wonder Woman 1984". Akcja produkcji rozgrywa się, jak nietrudno się domyślić, w czasie zimnej wojny. Główną bohaterką jest księżniczka Diana Prince, która zostaje zmuszona do stawienia czoła niebezpiecznym przeciwnikom, takim jak Cheetah i Max Lord. Premiera kinowa produkcji została zaplanowana na 12 lutego 2021 roku.

"Dom z papieru", "Lucyfer" inne serialowe hity, które pożegnamy w 2021 rokuZobacz więcej

Niewątpliwie pozycją wartą uwagi jest również "Zabij to i wyjedź z tego miasta", laureat Złotych Lwów na ubiegłorocznym, 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pełnometrażowa animacja opowiada o próbach poradzenia sobie ze stratą najbliższych i sposobach ucieczki przed rozpaczą. Film ma mieć swoją premierę 22 stycznia 2021 roku.

Po więcej interesujących premier filmowych zaplanowanych na 2021 rok zapraszamy do galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Pablo (gość)

    A gdzie"Top Gun"?

    08.01.2021 20:28
  • Gość (gość)

    A gdzie polskie produkcje? Small World, Magnezja, Kogel Mogel 4, Dziewczyny z Dubaju, Listy do M. 4, Seks, miłość i pandemia?

    05.01.2021 20:38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×