Filmy o przetrwaniu inspirują, motywują i chwytają za serce. TOP 13 produkcji, które warto obejrzeć choć raz w życiu

Filmy o przetrwaniu to nie tylko produkcje katastroficzne, ale przede wszystkim inspirujące, motywujące oraz chwytające za serce filmy. Zapraszamy na subiektywny przegląd filmów o przetrwaniu, które warto zobaczyć.

Multimedia

Filmy o przetrwaniu

Filmy o przetrwaniu, zwane też survivalowymi, opierają się na prostym modelu bohatera, który na skutek wypadków losowych traci panowanie nad swoim życiem i musi je odzyskać. Często znajduje się na najdalszych krańcach świata, z dala od jakichkolwiek siedlisk ludzkich, nierzadko ranny, w trudnych warunkach środowiskowych. Filmy te ukazują, jak nieprzewidywalne bywa życie, jak takie sytuacje wpływają na człowieka oraz, co tak naprawdę drzemie w ludziach. Przy okazji trzymają w napięciu i zapewniają brak nudy.

Zobacz galerię

Filmy oparte na faktach

Produkcje oparte na prawdziwych wydarzeniach wstrząsają najbardziej. Uświadamiają, że natura jest nieobliczalna. Filmy oparte na faktach są zarówno przestrogą, jak i natchnieniem pozwalającym na wgląd w swoje życie i przewartościowanie go, dostrzeżenie tego, co rzeczywiście jest w życiu ważne. Przykładem filmu, który dzięki oparciu na faktach osiągnął kasowy sukces jest "Titanic", który przy okazji zapewnił Kate Winslet i Leonardo DiCaprio status wielkich gwiazd.

"Titanic" najlepszym filmem katastroficznym? Zobacz TOP10 tragicznych historii opartych na faktachZobacz więcej

Filmy sci-fi o przetrwaniu

W przypadku survivalowych filmów science fiction, oprócz wątku przetrwania, jest też rzeczywistość odmienna od tej, którą znamy, najczęściej sięga daleko w przyszłość. Okazuje się, że przetrwanie wśród zaawansowanych technologii lub przestrzeni kosmicznej wcale nie jest łatwiejsze, niż na ziemi. Najczęściej filmy te przedstawiają zupełnie nowe systemy polityczne, które mimo utopijnych założeń sprawiają, że jednostki, a częściej całe społeczeństwa, muszą walczyć o godne życie lub życie w ogóle.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×