Filmy z Leonardo DiCaprio. Ranking najlepszych ról jednego z najbardziej niedocenionych aktorów na świecie [TOP20]

Leonardo DiCaprio uchodzi za jednego z najpopularniejszych aktorów na świecie. Mimo że pierwsze kroki w branży filmowej stawiał już jako dziecko, to upragnioną sławę i uznanie widzów przyniósł mu dopiero „Titanic” - katastroficzno-romantyczny film o miłości nastolatków, w którym zagrał u boku Kate Winslet. Od tej pory niemal każdy film z Leonardo DiCaprio w roli głównej odnosił kasowy sukces. Sprawdź, nasz subiektywny ranking najlepszych filmów z Leonadro DiCaprio!

Multimedia

Filmy z Leonardo Dicaprio — debiut aktorski

Leonardo DiCaprio przyszedł na świat w 1974 r. jako jedyny owoc miłości Irmelin Indenbirken i George’a DiCaprio, który był w połowie Niemcem, a w połowie Włochem. Rodzice postanowili nazwać swoje dziecko imieniem Leonardo na cześć Leonarda Da Vinci. Według jednej z legend, kiedy Irmelin, będąc jeszcze w ciąży, zwiedzała jedną z galerii sztuki we Florencji, mały Leo kopnął, właśnie wtedy, gdy oglądała obraz włoskiego mistrza malarstwa.

Filmy, które zdobyły najwięcej Oscarów [GALERIA]Zobacz więcej

Leonardo DiCaprio debiutował już jako 5-letni chłopiec w serialu pt. „Romper Room”. Jednakże prawdopodobnie ze względu na swoją nieokiełznaną naturę łobuza, szybko zrezygnowano z niego na rzecz innego chłopca. Od tej pory aż do 1991 r. dostawał w głównej mierze angaże do reklam oraz epizodycznych ról w serialach telewizyjnych. Pierwszym, znaczącym sukcesem Leo była rola w amerykańskim horrorze - „Critters 3”, który jednak okazał się sporym niepowodzeniem twórców i nie zyskał uznania publiczności. Ważnym, chociaż nie przełomowym filmem z Leonadro DiCaprio, była produkcja z 1993 r. pt. „Chłopięcy świat”, w której wystąpił u boku Roberta De Niro. W tym samym roku zagrał również w filmie pt. „Co gryzie Gilberta Grape’a” i właśnie za rolę upośledzonego chłopca w tej produkcji, został po raz pierwszy nominowany do Oscara jako najlepszy aktor drugoplanowy.

Filmy z Leonardo DiCaprio — droga do Oscara

Oscar — statuetka przyznawana corocznie przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, uchodzi za najbardziej pożądaną nagrodę w świecie kinematografii. Jej otrzymanie stanowi wyraz największej gratyfikacji i uznania w branży filmowej. Nic więc dziwnego, że ta złota statuetka jest obiektem pożądania producentów, aktorów, reżyserów, scenarzystów, dźwiękowców i wszystkich innych osób, należących do tej świata kina.

Na liście nazwisk najlepszych aktorów na świecie z całą pewnością znajduje się Leonardo DiCaprio. Niemal wszystkie filmy z jego udziałem cieszyły się nie tylko sporą popularnością, ale również uznaniem krytyków. Aktor ten ciężko zapracował na swoją obecną pozycję i z całą pewnością zasłużył na Oscara. Dlatego też nieco zaskakujący może wydawać się fakt, że pierwszą (i jak dotąd jedyną) statuetkę otrzymał dopiero w 2016 r. za film pt. „Zjawa”. Wcześniej był on nominowany do Oscara aż czterokrotnie - po raz pierwszy już w 1994 r. za wspominaną już rolę drugoplanową w filmie pt. „Co gryzie Gilberta Grape’a”. Według opinii wielu ludzi z branży filmowej Leonardo DiCaprio, powinien otrzymać złotą statuetkę znacznie wcześniej, chociażby za tytułową rolę w filmie pt. „Wilk z Wall Street”.

TOP10 filmów biograficznych o muzykach, pisarzach i politykachZobacz więcej

Filmy z Leonardo DiCaprio w reżyserii Scorsese — następca Roberta De Niro?

Leonardo DiCaprio, tuż obok Roberta De Niro, uchodzi za ulubionego aktora Martina Scorsese - wybitnego reżysera. Ten niezwykły aktorsko-reżyserski duet spotkał się na planie aż pięć razy, w tym podczas pracy nad: „Gangami Nowego Jorku" (2002), „Aviatorem" (2004), „Infiltracją" (2006) i „Wyspą tajemnic" (2010), a także „Wilkiem z Wall Street” (2013). Według ostatnich doniesień Scorsese zaprosił DiCaprio również do pracy nad kolejnym swoim filmem - „Czas krwawego księżyca”, który wkrótce ma ujrzeć światło dzienne.

Relacja zawodowa łącząca Scorsese i DiCaprio uchodzi za jedną z najbardziej udanych relacji w branży filmowej - niemal każdy film z tym duetem odniósł kasowy sukces. W ramach ciekawostki można podać, że DiCaprio odbierając Oscara dla najlepszego aktora, zwrócił się bezpośrednio do Scorsese i podziękował mu za to, że tak dużo nauczył go o sztuce filmowej.

Filmy z Robertem De Niro. Ranking najlepszych ról ulubionego aktora Martina Scorsese! Zobacz więcej

Leonardo DiCaprio i jego działalność proekologiczna

Leonardo DiCaprio jest nie tylko jednym z najpopularniejszych aktorów na świecie, ale również założycielem fundacji, która działa na rzecz ochrony środowiska. Na problem zmieniającego się klimatu i zagrożeń z tym związanych, zwrócił on uwagę nawet podczas swojego przemówienia przy odbieraniu Oscara dla najlepszego aktora. We wzruszających słowach wezwał do wspólnego działania wszystkich, w tym m.in. korporacje, do działania na rzecz środowiska. Słowa DiCaprio znajdują odzwierciedlenie w jego działalności, bowiem jeździ on wyłącznie samochodami eco, a jego dom jest przyjazny środowisku. Nie bez znaczenia przy tym jest to, że aktor jest członkiem wielu proekologicznych organizacji, w tym m.in. Światowego Funduszu na rzecz Przyrody.

Zobacz galerię

Źródło: CoverVideo/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×