Finał Australian Open Kerber - Serena Williams z rekordową oglądalnością

Sobotni mecz pomiędzy Angelique Kerber a Sereną Williams w tenisowym turnieju Australian Open był najchętniej oglądanym finałem turnieju wielkoszlemowego w historii Eurosportu w Polsce, zarówno w odniesieniu do pojedynków kobiet, jak i mężczyzn.

Stojące na bardzo wysokim poziomie spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem Niemki polskiego pochodzenia Angelique Kerber, oglądało średnio 440 tysięcy widzów w grupie wiekowej 4+ i niemal 150 tysięcy w grupie 16-49. Ogromny wzrost oglądalności podczas relacji z tegorocznego Australian Open zanotował także kanał Eurosport 2. Dzięki inwestycjom Discovery Communications w jakość transmisji Eurosportu, stacja pokazywała tegoroczną edycję turnieju na niespotykaną dotąd skalę.

Finałowy mecz kobiet w pierwszym w sezonie turnieju wielkoszlemowym obfitował w znakomite akcje i zakończył się po ponad dwóch godzinach rywalizacji. Średnia oglądalności relacji na żywo w grupie 4+ wyniosła 440 tysięcy widzów przy udziale w rynku na poziomie 6,2 proc., natomiast w grupie 16-49 było to 141 tys. przy udziale w rynku wynoszącym 5 proc. W punkcie kulminacyjnym transmisję śledziło aż 722 tysiące kibiców. Dotychczasowy rekord meczu finałowego w turnieju wielkoszlemowym na antenie Eurosportu należał do pojedynku Novak Djoković – Andy Murray w Australian Open w 2013 roku (434 tysięcy widzów). Warto podkreślić rekordową oglądalność turnieju w kanale Eurosport 2, który relacjonował mecze równolegle do Eurosportu 1. Wzrost oglądalności Eurosportu 2 wyniósł 43 proc. w porównaniu z transmisjami w ubiegłym roku.

– Znakomite wyniki oglądalności tegorocznego Australian Open to przede wszystkim zasługa wysokiego poziomu sportowego, ale również efekt inwestycji Discovery Communications w swój flagowy kanał sportowy. W tym sezonie kibice tenisa mogli śledzić relacje z turnieju na niespotykaną wcześniej skalę. Transmisje obejmowały nie tylko obydwa kanały Eurosportu, ale również usługę Eurosport Player, która udostępniała przekaz z maksymalnie piętnastu kortów. Oferta stacji wzbogacona była także o ekskluzywne magazyny, wywiady i analizy ekspertów, takich jak Mats Wilander i Alex Corretja. To kolejny dowód na to, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających kibiców zgodnie z hasłem Eurosportu „Fuel Your Passion” – mówi Olgierd Dobrzyński, VP, Country Manager Central Europe.

Bardzo wysoką oglądalnością cieszyły się również mecze najlepszej polskiej tenisistki Agnieszki Radwańskiej, która dotarła do półfinału imprezy. Pojedynek krakowianki z Niemką Anną-Leną Friedsam w 4. rundzie turnieju śledziło w Eurosporcie 1 aż 460 tysięcy widzów i był to drugi najpopularniejszy mecz w turnieju wielkoszlemowym na antenie stacji. Warto również zwrócić uwagę na wysoką oglądalność meczu półfinałowego Agnieszki Radwańskiej, w którym Polka rywalizowała z Amerykanką Sereną Williams. Odbywający się w nocy polskiego czasu mecz oglądało średnio 120 tysięcy widzów przy udziale w rynku na poziomie 15 procent.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×