Finał konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy 19 czerwca w TVP Kultura

19 czerwca w Czeskim Pilźnie wielki finał Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Transmisja na antenie TVP KULTURA o godz. 20:00. Polskę będzie reprezentować Viktoria Nowak, zwyciężczyni konkursu Młody Tancerz Roku, absolwentka poznańskiej Szkoły Baletowej.

Multimedia

W finale Eurowizji Viktoria zatańczy solo do fragmentu kompozycji Henryka Mikołaja Góreckiego „Trzy utwory w dawnym stylu"' (autorem choreografii jest Jacek Przybyłowicz) oraz wystąpi w układzie grupowym przygotowanym pod kierunkiem tancerza i choreografa – Camerona McMillana. - Myślę, że nasza reprezentantka ma duże szanse w finale Konkursu w Pilźnie. Jest niebywale utalentowana, a ponadto współczesna choreografia Jacka Przybyłowicza, wykorzystująca m.in. elementy techniki na palce – pointy, ukazuje jej najmocniejsze strony - mówi Robert Kamyk z TVP Kultura.

W europejskim finale Viktoria zawalczy o tytuł wraz z dziewięcioma uczestnikami konkursu. Są to: Klaudio Begaj z Albanii, Thomas Rohe z Niemiec, Trine Lise Moe z Norwegi, Valeria Staskova ze Słowacji, Agnes Klapp ze Szwecji, Helena Nováčková z Czech, Anthea Zammitz Malty, Tanja Pavlič ze Słowenii i Thom Stuart z Holandii.

Szefem organizacyjnym tegorocznego Finału Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy jest Robert Kamyk, kierownik Redakcji Muzyki TVP Kultura. Tak zdecydowała Europejska Unia Nadawców pod wrażeniem poprzedniego finału - w 2013 r. w Gdańsku, który uznano za perfekcyjnie przygotowany i wzorcowy.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 30 lat, a Polska była jego organizatorem trzykrotnie (1997 r. - w Teatrze Muzycznym w Gdyni, 2005 r. - w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, 2013 r. - w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku).

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy Pilzno 2015 - TVP Kultura, piątek, 19 czerwca, godz. 20:00

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×