Finał serialu "Biblia" 16.11.2013: Męka i śmierć Jezusa na krzyżu [WIDEO+ZDJĘCIA]

Sprawdź, co wydarzy się w finałowym odcinku serialu "Biblia", który zostanie wyemitowany w sobotę 16.11.2013 w Polsacie.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE: PORTUGALSKI AKTOR - DIOGO MORGADO O ROLI JEZUSA W SERIALU "BIBLIA" "BIBLIA" 2.11.2013: ZBURZENIE JEROZOLIMY I NIEWOLA BABILOŃSKA [WIDEO]

Zdradzony przez Judasza (Joe Wredden) i pojmany przez strażników jerozolimskiej Świątyni, Jezus (Diogo Morgado) zostaje postawiony przed sądem Sanhedrynu, któremu przewodniczy Kajfasz (Adrian Schiller). Poniżony, oskarżony o najcięższą zbrodnię i osądzony, Jezus słyszy najwyższy wyrok. Arcykapłan nie ma jednak władzy, aby doprowadzić do skazania go na śmierć, więc prowadzi Jezusa do człowieka, który z ramienia Rzymu jest prefektem Judei, czyli Poncjusza Piłata (Greg Hicks)... Jak Jezus też przewidział, tego dnia, w chwili najcięższej próby, jego najbardziej zaufany uczeń, Piotr (Darwin Shaw) wypiera się go. Matka Jezusa, Maria (Roma Downey) i inni, nieliczni świadkowie jego męki, rozpaczając podążają za nim na Golgotę, gdzie Jezus Chrystus umiera na krzyżu. Trzy dni później Maria Magdalena (Amber Rose Revah) odkrywa, że jego grób jest pusty. Wkrótce zmartwychwstały Jezus ukazuje się jej, a potem powraca do swoich uczniów, by raz jeszcze przemówić do nich. Uprzedza ich, że ich misja głoszenia dobrej nowiny również spotka się z nienawiścią, większość z nich zginie śmiercią męczeńską. Jeden z wyjątkowo bezwzględnych prześladowców pierwszych wyznawców Chrystusa, późniejszy Paweł z Tarsu (Con O’Neill), również doświadczy wizji - w drodze do Damaszku, która odmieni jego życie. Jeden z wybranych uczniów Jezusa i najmłodszy Apostoł - Jan (Sebastian Knapp) doznaje Objawienia.

Finałowy, 5. odcinek serialu "Biblia" w sobotę, 16 listopada o godz. 20.05 w Telewizji POLSAT!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×