"Framing Britney Spears". Dokument o Britney Spears i ruchu #FreeBritney pokaże tragiczną historię wokalistki. Gdzie oglądać?

Britney Spears zaczęła swoją spektakularną karierę w 1998 roku. Po kilku latach świetności okazało się, że wokalistka ma problemy ze zdrowiem psychicznym. W 2008 roku trafiła pod opiekę prawną swojego ojca. W dokumencie "Framing Britney Spears" poruszony zostanie temat ruchu #FreeBritney, walczącego o przywrócenie Spears prawa do stanowienia o sobie.

Multimedia

Dziennikarze stworzyli dokument o Britney Spears

"Framing Britney Spears" to film dokumentalny autorstwa dziennikarzy "New York Times", którego premiera ma odbyć się 5 lutego w stacji telewizyjnej FX Productions oraz na platformie Hulu. Skupi się na ruchu #FreeBritney.

Siostra Britney Spears w serialu Netflixa! Kiedy premiera?Zobacz więcej

W 2008 roku z powodu pogarszającego się zdrowia psychicznego piosenkarki, sąd przydzielił jej kuratelę ojca. Mimo licznych odwołań i sprzeciwów gwiazdy, kontrola Jamiego Spears trwa do dziś. Zmartwieni fani stworzyli ruch #FreeBritney, który domaga się wyzwolenia 39-latki. Ich walkę o idolkę zobaczymy w filmie "Framing Britney Spears".

Britney Spears to fenomen przełomu XX i XXI wieku. W ciągu 20 lat kariery nagrała dziewięć płyt i sprzedała ponad 100 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. W 2007 roku przeszła załamanie nerwowe i trafiła na odwyk. Na oczach kilkudziesięciu fotografów, w akcie desperacji, zgoliła sobie włosy. Od 12 lat jest pod kuratelą ojca, bez zgody którego nie może wyjść z domu, głosować w wyborach, mieć telefonu komórkowego, prowadzić samochodu lub zajść w ciążę.

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×