Free European Song Contest 2020. Niemcy zorganizowali własną "Eurowizję"! Kto reprezentował Polskę i które zajął miejsce?

Chociaż Eurowizja 2020 została odwołana, to nie wszystkim pandemia koronawirusa była straszna. Niemiecka stacja telewizyjna ProSieben postanowiła poszukać alternatywy dla odwołanego finału Konkursu Piosenki Eurowizji i zorganizowała własne Free European Song Contest 2020! Sprawdźcie, kto reprezentował Polskę i które zajął miejsce!

Multimedia

Free European Song Contest to nowy format niemieckiej telewizji ProSieben, który miał być alternatywą dla odwołanej Eurowizji, a okazuje się, że projekt ma szansę stać się wydarzeniem cyklicznym. Ponad 2,5 miliona widzów mówi samo za siebie, więc ProSieben oraz producent widowiska Stefan Raab (reprezentant Niemiec na Eurowizji w 2000 roku) zapowiedzieli, że za rok również można spodziewać się FreeESC!

Czym jest Free European Song Contest? To koncert, który jest bardzo zbliżony do Eurowizji, jednak w konkursie biorą udział niemieckojęzyczni artyści, którzy reprezentują kraje, z którymi mają osobiste powiązania. Dobrym przykładem tutaj jest raper Eko Fresh, niemiecki raper tureckiego pochodzenia, który oczywiście reprezentował Turcję.

Telewizja Polska ocenzurowała koncert "Światło dla Europy" i nie pokazała transpłciowej celebrytki? Jest komentarz TVP!Zobacz więcej

W barwach Polski na scenie pojawił się zespół Glasperlenspiel z piosenką "Immer da". W skład formacji wchodzą Carolin Niemczyk i Daniel Grunenberg. Duet zajął w konkursie 11. miejsce, otrzymując 46 punktów.

Podczas Free European Song Contest 2020 triumfował reprezentant Hiszpanii, Nico Santos, który zaśpiewał "Like I Love You". Warto dodać, że FreeESC 2020 wspólnie poprowadzili Steven Gätjen oraz Conchita Wurst. Wyniki "polskiego" głosowania przekazał niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia, Lucas Podolski.

Free European Song Contest 2020 WYNIKI

 1. Hiszpania: Nico Santos – Like I Love You – 104 punkty
 2. Holandia: Ilse DeLange – Changes – 88 punktów
 3. Księżyc: Max Mutzke jako Der Astronaut – [back to the moon] – 85 punktów
 4. Niemcy: Helge Schneider – forever at home – 76 punktów
 5. Izrael: Gil Ofarim – Alles auf Hoffnung – 75 punktów
 6. Turcja: Eko Fresh und Umut Timur – GÜNAYDIN – 71 punktów
 7. Szwajcaria: Stefanie Heinzmann – All We Need Is Love – 66 punktów
 8. Bułgaria: Oonagh – Du bist genug – 62 punkty
 9. Chorwacja: Vanessa Mai – Highlight (Ti si moja snaga) – 55 punktów
 10. Irlandia: Sion Hill – Speak Up – 53 punkty
 11. Polska: Glasperlenspiel – Immer da – 46 punktów
 12. Wielka Brytania: Kelvin Jones – Friends – 45 punktów
 13. Włochy: Sarah Lombardi – Te amo mi Amor – 37 punktów
 14. Kazachstan: Mike Singer – Paranoid – 23 punkty
 15. Austria: Josh. – Wo bist du – 22 punkty
 16. Dania: Kate Hall – Reset – 20 punktów
Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×