"Fuga". Agnieszka Smoczyńska powraca z nowym filmem! Kiedy premiera? [WIDEO+ZDJĘCIA]

„Fuga”, nowe dzieło autorki głośnych i docenionych „Córek dancingu” wejdzie na ekrany polskich kin 7 grudnia. Do tej pory film można było zobaczyć tylko podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Multimedia

"FUGA" - KIEDY PREMIERA?

Na obu imprezach film zebrał fantastyczne recenzje krytyków, cieszył się również ogromnym zainteresowaniem publiczności. „Fuga” jest także jednym z najbardziej oczekiwanych filmów zbliżającego się święta polskiego kina – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie o Złote Lwy powalczy w Konkursie Głównym.

Znana dziennikarka pokazała zdjęcie z dzieciństwa! Poznajecie? [ZDJĘCIE]Zobacz więcej

„Fuga” to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała („Moje córki krowy”), Łukasz Simlat („Konwój”) i Zbigniew Waleryś („Papusza”). „Fuga” to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek dancingu” – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design” na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku”).

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

"FUGA" W KINACH OD 7 GRUDNIA

Gatunek: thriller/psychologiczny/mystery
Produkcja: Polska/ Czechy/ Szwecja 2018
Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska („Córki dancingu”)
Scenariusz: Gabriela Muskała
Producent: Agnieszka Kurzydło („Baby blues” „W imię…”, „Kebab i Horoskop” „Czerwony pająk”)
Obsada: Gabriela Muskała („Wołyń”, „Moje córki krowy”, „Chce się żyć”, „Wymyk”), Łukasz Simlat („Amok”, „Belfer” – serial TV, „Konwój”, „Karbala”, „Drogówka”), Małgorzata Buczkowska („Volta”, „Facet (nie) potrzebny od zaraz”, „Kołysanka”), Zbigniew Waleryś („Sztuka kochania”, „Wołyń”, „Body/Ciało”, „Papusza”)

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×