Gala Mistrzów Sportu 2019, wyniki. Bartosz Kurek sportowcem roku! Na gali żony Stocha i Lewandowskiego. Kto jeszcze? [GALERIA]

Rozstrzygnięto 84. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca. Gala transmitowana przez Polsat i Polsat Sport przyciągnęła nie tylko sportowców, ale też ich żony, a także polskich celebrytów. Zobacz, kto się pojawił!

Multimedia

Gala Mistrzów Sportu 2019

Podczas uroczystej gali w hotelu DoubleTree by Hilton rozstrzygnięto 84. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca 2018 roku. Galę poprowadzili Paulina Chylewska i Jerzy Mielewski, a całość transmitowana była przez Polsat i Polsat Sport.

Wpadka Polsatu w czasie łączenia z Kamilem Stochem? Widzowie są bezlitośni! [WIDEO]Zobacz więcej

Drużyną roku 2018 została Reprezentacja Polski w piłce siatkowej, a Trenerem roku został trener siatkarzy, Vital Heynen. Nagroda dla trenera indywidualnego powędrowała do Stefana Horngachera - trenera polskich skoczków narciarskich. W imieniu nieobecnego z oczywistych względów laureata, nagrodę z rąk Wojciecha Fortuny odebrał Apoloniusz Tajner. Doceniony został także Igor Sikorski - brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu. Tytuł Serca dla Sportu przypadł natomiast fundacji Anny Lewandowskiej. Nagrodę za Wyczyn Roku otrzymali: Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor za akcję ratunkową na Nanga Parbat.

TOP10 najlepszych sportowców 2018

10. Michał Haratyk (lekkoatletyka)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
8. Andrzej Bargiel (narciarstwo ekstremalne)
7. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
6. Bartosz Zmarzlik (żużel)
5. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
4. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
3. Michał Kubiak (siatkówka)
2. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
1. Bartosz Kurek (siatkówka)

Podobnie jak przed rokiem, na gali nieobecni byli m.in. Robert Lewandowski i Kamil Stoch. Reprezentowały ich niezawodne i piękne jak zwykle żony - Anna Lewandowska i Ewa Bilan-Stoch. Oprócz sportowców i ich partnerek oraz partnerów, na czerwonym dywanie pojawiły się także gwiazdy polskiego show-biznesu. Obecne były m.in. Zofia Zborowska (partnerka siatkarza Andrzeja Wrony), Marta Kuligowska, Podczas gali wystąpiła Maryla Rodowicz, która zaśpiewała m.in. utwór "Łatwopalni" na cześć zmarłem w czerwcu 2018 roku Ireny Szewińskiej. Na scenie pojawił się też Mateusz Ziółko, który wykonał "Eye of the tiger".

Anna Lewandowska i Ewa Bilan-Stoch zachwyciły na balu. Żony na medal! [GALERIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Wierny kibic siatkowki i skokow narciarskich. (gość)

    Co sie czepiacir Kurka bo gdyby go nie bylo nasi by odpadli.Kurek moim zdaniem podniosł i pozbieral i gral di upadlego.Bo jak nie teraz to kiedy,no coz ofnosnie Lewandowskiego,nagrodzono sportowcow co zwycieżali dl

    a kraju,wiec to pomyłka że znalazl sie w grupie nominowanych zabierając punkty innym sportowcom,żenada.

    07.01.2019 10:56
  • Wierny kibic siatkowki i skokow narciarskich. (gość)

    Co sie czepiacir Kurka bo gdyby go nie bylo nasi by odpadli.Kurek moim zdaniem podniosł i pozbieral i gral di upadlego.Bo jak nie teraz to kiedy,no coz ofnosnie Lewandowskiego,nagrodzono sportowcow co zwycieżali dl

    a kraju,wiec to pomyłka że znalazl sie w grupie nominowanych zabierając punkty innym sportowcom,żenada.

    07.01.2019 10:55
  • Janusz (gość)

    Gratuluję p. Kurkowi, całej drużynie siatkarzy oraz trenerowi, którzy dostarczyli nam dużych emocji i wielkiej radości. Również nie omieszkam pogratulować p. Kamilowi i pozostałym naszym sportowcom z wyjątkiem Lewandowskiego, którzy są wielką ostoją i dumą dla Polski.

    07.01.2019 08:52
  • Gość (2) (gość)

    Jak można wystawić do najlepszej dziesiątki p. Lewandowskiego. Co on praktycznie zrobił dla Polski, czym się wsławił. Owszem dla drużyny ligi niemieckiej jak najbardziej za grubą kasę, natomiast w drużynie polskiej p. Lewandowski to czysta żenada. Co tu jest grane!!!!!! Pan Kamil Stoch został zlekceważony przez Polsat, jak można takiego super sportowca lekceważyć, czyżby p. Lewandowski przekazuje kwotę wspomagającą funkcjonowanie Polsatu, ponieważ nie znajduję innych słów wyjaśnienia. Pan Lewandowski tylko nadaje się do reklam i do płodzenia dzieci, natomiast jeszcze raz podkreślam, jako piłkarz w drużynie polskiej to gra jak nowicjusz.

    07.01.2019 08:48
  • nesta_fan (gość)

    poza tym skoczkowie to takie chucherka , nie to co siatkarze,he,he , dobry przykład idola dla młodzieży

    07.01.2019 07:55
  • nesta_fan (gość)

    ja jednak nie lubię skoków narciarskich (nuda) ,dlatego nagroda dla B. Kurka jak najbardziej zasłużona , wg mnie

    07.01.2019 07:50
  • prawdziwykibic (gość)

    Szanowni Państwo, jak tak można... ? Słysząc werdykt czekałam i czekałam na sprostowanie jednak się nie doczekałam. Szanuję bardzo naszych Siatkarzy, ogromne brawa za obronę tytułu, ale za tak wyjątkowy i obfity w sukcesy rok 2018 pierwszą nagrodę powinien otrzymać KAMIL STOCH !!! Kamil i tak dla nas pozostaniesz THE BEST roku 2018 . Przepraszam, że w TV wyszło inaczej.

    06.01.2019 23:06
  • lew (gość)

    czytam wyniki, bo nie oglądałem wczoraj... przepraszam, ale co tam robi Lewandowski? "Bywa" na liście z rozpędu, czy co??? No i co tam robi przedstawiciel niszowego żużla, sportu uprawianego w kilku krajach raptem. W sumie dobrze, że nie oglądałem, szkoda czasu na farsę

    06.01.2019 22:13
  • Wd (gość)

    Jakieś jaja !!! Medale Stocha do jednego medalu Kurka coś tu jest nie tak.

    06.01.2019 19:48
  • IGA (gość)

    Pani Chylewska pokonana kulturą i wypowiedzią Pani Ewy Stoch. Brawo Pani Ewo !!!!!!!

    06.01.2019 18:53
  • marta (gość)

    wszyscy są naszymi bohaterami, oczywiście wyłączając piłkę nożną. Brawo za urocze zdjęcia pana Kurka z żoną i oczywiście Pani Stoch.

    06.01.2019 17:41
  • Zniesmaczona (gość)

    Komentarze zbyteczne, my widzowie i kibice wiemy swoje, Kamil PIERWSZE MIEJSCE i koniec tematu. Coraz większą żenadą, brakiem kultury i profesjonalizmu stają się prowadzący tego typu imprezy. Nie wspomnę już o dziennikarzu, który po konkursie narciarskim, w którym miejsce na podium zajął Piotr Żyła zadał zaskakujące i co najmniej dziwne pytanie pozostałym naszym skoczkom " co by zabrali Piotrkowi aby mieć taką formę". Widać było zdziwienie w oczach skoczków, że w ogóle komuś mogło przyjść do głowy zadanie takiego pytania, ale jak przyszło na prawdziwych sportowców z odpowiedzią nie mieli większego problemu ku zaskoczeniu dziennikarza. Gdyby byli na tyle ironiczni skomentowali by takie pytanie zapewne zupełnie inaczej, że np. trzeba Piotrkowi zabrać skarpetki. Brawo Kamil, brawo nasza drużyno!!!!

    06.01.2019 16:27
  • iiii (gość)

    Oczywiście Kamil Stoch.

    06.01.2019 16:19
  • iiii (gość)

    Ewa Stoch pokazała klasę i profesjonalizm w wypowiedzi. Wyliczyła sukcesy Kamila i chyba każdy zobaczył, że to On zasługiwał na zwycięstwo. Pasjonowałam się siatkówką i II miejsce dla B. Kurka należało się jak najbardziej... ale właśnie drugie, bo król 2018 roku jest tylko jeden.

    06.01.2019 16:18
  • Janusz (gość)

    paranoja szkoda słów porównać osiągnięcie drużyny do osiągnięcia osobistego wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd

    06.01.2019 13:15
  • ced (gość)

    buhhahhahahahahhahaaa. Tylko debile oglądają polszmat i te ich bzdety ustawione.

    06.01.2019 12:34
  • Zbyszek (gość)

    Czegoś tu nie pojmuję. Teoretyzując: gdyby w czasach świetności Adama Małysza polska drużyna zdobyła mistrzostwo świata przy wybitnych skokach Adama i poprawnych reszty drużyny, zaś samemu Adamowi indywidualnie by się nie powiodło, to kto powinien być uhonorowany na gali? Drużyna? Nie sądzę. Ciągle powtarzane ze wszystkich stron (i słusznie) słowa, że za sukcesem siatkarzy stał kolektyw, a tu takie wyróżnienie indywidualne. Bartek był najlepszym siatkarzem mistrzostw i chwała mu za to, ale Kamil był mistrzem olimpijskim, zdobywcą kryształowej kuli i autorem spektakularnego, historycznego zwycięstwa w TCS, o sukcesach z drużyną i pomniejszych indywidualnych nie wspominając. Przy polsatowskiej zrozumiałej presji by uhonorować siatkarza, nawet podwójne olimpijskie złoto mogło nie wystarczyć. Poziom pytań do laureatów i sposób przeprowadzenia wywiadu z Kamilem to delikatnie mówiąc brak profesjonalizmu.

    06.01.2019 12:34
  • kibic sportu (gość)

    Jako drużyna siatkarze OK(brawo mistrzowie), ale indywidualnie to coś nie tak jak jest taki dobry to może sam bedzie grał choć coś mi sie zdaje że bez tej drużyny to nieistnieje.

    06.01.2019 12:17
  • Zosia (gość)

    Kto wygrał samochód? Bo nie doczekalam

    06.01.2019 10:21
  • Jerzy (gość)

    Oszustwo, naciąganie nas kibiców na to abyśmy płacili. Przykład, dwie minuty przed zamknięciem głosowania SMS, a już za chwilę wychodzi przyznający nagrodę z kartką kto otrzymuje statuetkę. Kpina, pic na wodę. Dla mnie Stoch był najlepszy, a żona Kamila klasa. Kto wygrał BMW? Polsat kompromituje się coraz bardziej, zbliża się do TVP. Żenada, brak słów.

    06.01.2019 10:09
NowszeStarsze