Galileo - recenzja internauty Andrzeja

Galileo to program popularnonaukowy emitowany przez telewizję TV4, adresowany do ludzi ciekawych świata.

Multimedia

Jego głównym atutem jest różnorodność przedstawianych tematów gdzie wiedza idzie w parze z rozrywką. To połączenie powoduje, że spośród szerokiej oferty programów popularnonaukowych Galileo ogląda się z przyjemnością. Przedstawione w programie reportaże dotyczą różnorodnych tematów, począwszy od produkcji śrubki a kończąc na poznawaniu codziennych czy niecodziennych zjawisk. Całość opatrzona jest dobrym komentarzem oraz odrobiną humoru w zależności od przedstawianego materiału. Testy, badania, wybuchy to nieodłączny element poznawania świata i znalezienia odpowiedzi na wciąż pojawiające się nowe i trudne pytania. Bo nie ma głupich pytań!

Reporterzy programu podążają w najrozmaitsze zakątki świata, zawsze tam gdzie jest coś ciekawego i niecodziennego do pokazania. Galileo to program z pasją. Odkrycia są tym cenniejsze im więcej dają nam naukowych dowodów o otaczających zjawiskach, świecie i przyrodzie. Przedstawione w tak urozmaicony sposób reportaże powodują, że jest to program o bezpretensjonalnym podejściu do popularyzacji wiedzy. Takie połączenie wiedzy i rozrywki skłania do stwierdzenia, że Galileo jest sposobem na spędzenie ciekawego wieczoru przed telewizorem i ogląda się go równie dobrze z całą rodziną jak i samemu.

Andrzej Jukel

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×