"Gambit królowej". Jakie są szanse na powstanie 2. sezonu? Anya Taylor-Joy podsyca plotki!

"Gambit królowej" już w momencie premiery, w październiku 2020 roku, zdobył ogromną popularność na całym świecie i przez długi czas utrzymywał się na pierwszych pozycjach list najchętniej oglądanych produkcji Netfliksa czy seriali w ogóle. Nic więc dziwnego, że w niedługim czasie, widzowie zaczęli zadawać pytania dotyczące pojawienia się drugiego sezonu produkcji. Niedawno głos w tej sprawie zabrała gwiazda serialu, odtwórczyni roli głównej bohaterki, Anya Taylor-Joy.

Multimedia

"Gambit królowej"

"Gambit królowej" to jedna z najpopularniejszych produkcji Netfliksa ostatnich lat. Rzesze widzów pokochały historię mistrzyni szachowej, zmagającej się z uzależnieniem, codziennością i trudną przeszłością. Wiele osób wyczekuje informacji o powstaniu kolejnego sezonu. Co na ten temat powiedziała Anya Taylor-Joy, odtwórczyni głównej roli?

Anya Taylor-Joy o 2. sezonie "Gambitu królowej"

W wywiadzie dla portalu Deadline aktorka stwierdziła, że w teorii wszystko jest możliwe: -To surrealistyczne i cudowne, że ludzie chcą 2. sezonu, bo nigdy o tym nie myśleliśmy, nie było dyskusji na ten temat. To powiedziawszy, nigdy nie mów "nigdy" w Hollywood – przyznała Anya Taylor-Joy.

Jak powstawał jeden z największych hitów 2020 roku? Netflix opublikował materiały zza kulis Zobacz więcej

Beth Harmon, główną bohaterkę produkcji, poznaliśmy jako małą dziewczynkę, dorastającą w sierocińcu w Kentucky w latach 50. i 60. XX wieku. Później mieliśmy okazję obserwować, jak zostaje mistrzynią szachową, jednocześnie popadając w uzależnienie od alkoholu i leków. O czym mógłby opowiadać drugi sezon?
– Byłoby bardzo interesujące zobaczyć, jaka byłaby Beth jako matka, teraz kiedy jest trzeźwa i bardziej świadoma demonów, które ją ciągną w dół – zapowiedziała aktorka.

Francuski serial wielkim hitem Netfliksa! Może mieć duże lepsze wyniki niż "Gambit królowej" czy "Bridgertonowie"Zobacz więcej

Anya Taylor-Joy zwróciła także uwagę na to, że nieprzypadkowo właśnie "Gambit królowej" zdobył tak dużą popularność w czasie pandemii: -Można coś powiedzieć o postaci, której największym wrogiem jest ona sama. Myślę, że wszyscy z nas, mieszkając w domu i będąc w zamknięciu, prawdopodobnie mamy do czynienia z większą ilością siebie, niż jesteśmy przyzwyczajeni, bo zwykle jesteśmy rozpraszani. Kiedy jesteś zamknięty w domu, masz tylko określoną ilość miejsca, żeby uciec przed sobą. Koniec końców, to potencjalnie może być coś, na co ludzie byli trochę bardziej otwarci.

Poza tym serial ma wspaniałe przesłanie: nawet jeśli jesteś genialny, wciąż potrzebujesz pomocy. Lepiej działamy, mając wsparcie, i myślę, że Beth widzi piękno we wsparciu, które w końcu zdobywa – podsumowała odtwórczyni głównej roli.

Anya Taylor-Joy otrzymała wszystkie kostiumy, w których grała Beth Harmon. Co z nimi zrobi?Zobacz więcej

Ewentualne powstanie drugiego sezonu serialu może się okazać nie takie proste, jak chcieliby tego widzowie. Fabuła serialu "Gambit królowej" wykorzystała wszystkie wydarzenia przedstawione w książce, na podstawie której powstał, zatem scenariusz dalszych losów Beth musiałby powstać zupełnie od zera. Ponadto, twórcy serialu musieliby zebrać ponownie całą obsadę w jednym miejscu i czasie, co również mogłoby stanowić wyzwanie, chociażby dlatego, że sama Anya Taylor-Joy ma do pewnego stopnia zapełniony grafik, m.in. ze względu na pracę przy "Mad Max: Fury Road". Z tego wynika, że kolejny sezon "Gambitu królowej" mógłby powstać najwcześniej za kilka lat.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×