"Gambit królowej". Prawdziwa arcymistrzyni szachowa pozywa Netfliksa o zniesławienie! Prawnicy Nony Gaprindaszwili przekonują, że Netflix celowo skłamał

"Gambit królowej" to jeden z najpopularniejszych miniseriali na Netfliksie. Produkcja miała swoją premierę w październiku 2020 roku i od razu wzbudziła zachwyt widzów na całym świecie. Nikt nie spodziewał się, że wzbudzi nowe kontrowersje niemal rok później. Został nawet złożony pozew!

Multimedia

Mistrzyni szachowa pozywa Netfliksa

Miniserial "Gambit królowej" zadebiutował na Netfliksie pod koniec ubiegłego roku i natychmiast wdarł się na szczyty list najpopularniejszych produkcji dostępnych na tej platformie. Mimo, że twórcy nie planują stworzenia kontynuacji, wygląda na to, że to jeszcze nie koniec historii związanej z serialem. Nona Gaprindaszwili, była mistrzyni szachowa pochodząca z Gruzji, pozwała Netfliksa o zniesławienie w związku ze słowami, jakie na jej temat padły właśnie w "Gambicie królowej".

Wpływ serialu na szachy przerósł oczekiwania Anyi Taylor-Joy! Czego się spodziewała?Zobacz więcej

Jak donosi Reuters, 80-letnia Gaprindaszwili żąda co najmniej pięciu milionów dolarów odszkodowania za, zdaniem jej prawników, "seksistowskie i deprecjonujące" słowa dotyczące jej kariery. W czasie oglądania "Gambitu królowej" dowiedzieliśmy się, że Nona Gaprindaszwili niby "nigdy nie rywalizowała z mężczyznami". Treść złożonego pozwu podkreśla, że finał "Gambitu królowej" rozgrywa się w 1968 roku. Do tamtej pory Nona Gaprindaszwili zdążyła rozegrać z mężczyznami już ponad 50 partii. Jakby tego było mało, w serialu Gruzinka została przedstawiona jako... Rosjanka. Prawnicy podkreślają, że twórcy serialu celowo skłamali na temat jej osiągnięć, aby dodać dramatyzmu przedstawianej historii i pokazać główną bohaterkę jako pierwszą kobietę, która odniosła sukces w męskim świecie szachów. Netflix podkreśla, że pozew jest bezpodstawny i będzie bronił swojej produkcji.

"Gambit królowej" jest dostępny na Netfliksie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×