„Gangland – podwójna gra” - nowy serial kryminalny od 30 sierpnia na HISTORY

„Gangland – podwójna gra” to oparty na wspomnieniach Charlesa Falco serial kryminalny. Premiera 30 sierpnia na HISTORY.

Multimedia

„Gangland – podwójna gra” nowy kryminalny serial na HISTORY w niedziele od 30 sierpnia o godz. 23:00 – tuż po premierze „Wikingów”.

Charles Falco to jeden z zaledwie trzech ludzi, którym udało się przeniknąć aż do 3 różnych gangów motocyklowych. Dzięki swemu doświadczeniu i wiedzy, nie wspominając o ogromnej odwadze, Falco pomógł postawić przed wymiarem sprawiedliwości wyjątkowo groźnych przestępców.

Falco (w roli głównej Damyon Runyan) opisał szczegóły operacji, w której rozpracowywał osławiony gang Vago, w książce. Prawdziwy Donnie Brasco spotyka się tu z Synami Anarchii, a rezultat można by nazwać światem gangów w wersji 2.0 w wydaniu kanału HISTORY. Dzięki współpracy stróżów prawa i wykorzystując bogaty materiał z książki Falco, poszerzony jeszcze o udokumentowane badania historyczne nad rywalizacją między gangami, autorzy serialu niezwykle wiarygodnie oddają codzienność subkultury motocyklowej, w której wolność jest utożsamiana z prawem do noszenia broni i bezkarnego handlu narkotykami, a szacunek można sobie zapewnić strachem.

Charles Falco urodził się i wychował w Los Angeles. Był tajnym agentem Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych, a obecnie należy do czołowych amerykańskich ekspertów od gangów motocyklowych. Jest jednym z zaledwie 3 ludzi, którym udało się przeniknąć aż do trzech z największych i najniebezpieczniejszych gangów na świecie, jedynym, który tego dokonał jako osoba prywatna.Pomimo braku doświadczenia z gangami motocyklowymi zdołał przeniknąć do Vagos, Mongołów i Outlaws. Podczas trzech odrębnych operacji specjalnych, oddalonych od siebie w czasie i przestrzeni, Falco ryzykował życie, doznał złamania karku i poważnie uszkodził sobie bark, działając w głębokiej konspiracji, by postawić przed sądem brutalnych socjopatów.

Sprawie poświęcił się bez reszty. Spędził prawie 3 lata w strukturach gangu Vagos, awansując z czasem na zastępcę szefa komórki w kalifornijskim Victorville. Odsiedział nawet wyrok (częściowo w karcerze) na oddziale dla zabójców w więzieniu San Bernardino, by nie spalić swej przykrywki i dochodzenia. Falco nagrywał członków gangu, gdy opowiadali o dokonywanych przez siebie zabójstwach, i niemal sam stał się celem, zanim został objęty programem ochrony świadków. Ale niezadowolony z bezczynności i motywowany silnym poczuciem obowiązku w końcu ponownie zgłosił się na ochotnika, by rozpracować gangi Mongołów i Outlaws.

Jego starania zaowocowały 62 aresztowaniami członków gangów, którym postawiono zarzuty m.in. napaści i morderstwa. Była to jedna z najbardziej udanych operacji przeciwko przestępczości zorganizowanej w historii USA, a fascynująca opowieść Falco pokazuje, jak wielkim zagrożeniem są gangi motocyklowe.

Serial składa się z 6 odcinków, które zostaną pokazane wyłącznie na HISTORY od 30 sierpnia o godz. 23:00, tuż po premierze nowego sezonu „Wikingów”

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×