"Geneza nienawiści". Nowy serial dokumentalny laureatów Oscara Alexa Gibneya i Stevena Spielberga! Gdzie oglądać?

Uczucie nienawiści towarzyszy ludziom od zawsze. Przybiera przeróżne formy i wpływa na nasze życie – począwszy od tragedii Holokaustu i ludobójstwa w Rwandzie, po wyzwiska na placu zabaw czy trollowanie w mediach społecznościowych. Światowej sławi producenci Alex Gibney i Steven Spielberg przygotowali poruszający serial dokumentalny „Geneza nienawiści”, który będzie można oglądać w Discovery.

Multimedia

"Geneza nienawiści" premierowy odcinek w poniedziałek 21 października, o godz. 22:00 na antenie Discovery Channel! - sprawdź program tv

„Geneza nienawiści” to fascynująca, sześcioczęściowa produkcja, która bada jedną z najbardziej pierwotnych i destrukcyjnych emocji ludzkości, jaką jest nienawiść. Seria oparta jest na reportażach dziennikarskich, analizach historycznych oraz przełomowych badaniach naukowych z zakresu psychologii, biologii i neurobiologii. Alex Gibney oraz Steven Spielberg pokazują, jak przez lata zmieniała się natura tego zagadnienia i jak potężny wpływ miała – i nadal ma – nie tylko na jednostki, ale też na całe społeczeństwa. Każdy odcinek przeplata wiedzę naukową z emocjonującymi historiami bohaterów z całego świata. Od dramatycznych wydarzeń historycznych, którym przyglądał się świat– Holocaust, ludobójstwo w Rwandzie, krwawa dyktatura Czerwonych Khmerów w Kambodży czy czasy niewolnictwa w USA – przez działania grup hejterskich, takich jak skinheadzi, chuligani, organizacje fundamentalne i terrorystyczne – po strzelaniny w szkołach i przykłady znęcania się nad rówieśnikami.

Steven Spielberg i Tom Hanks wyprodukują kontynuację "Kompanii braci" i "Pacyfiku"!Zobacz więcej

Jak mówią producenci Alex Gibney i Steven Spielberg - Dotarcie do korzeni ludzkiej psychiki jest nie tylko fascynujące, ale wręcz konieczne, jeżeli chcemy zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy. To nie jest serial dokumentujący jedynie coś, co się dzieje teraz. To śledztwo będące próbą zrozumienia, dlaczego nienawidzimy, z wykorzystaniem zdobyczy nauki oraz dzięki zgłębieniu istoty naszego człowieczeństwa. Nienawiść mamy w genach. Jeżeli zrozumiemy, dlaczego działamy w taki, a nie inny sposób, może uda nam się coś w tym postępowaniu zmienić.

„Geneza nienawiści” przybliża nam losy znanych i odważnych przywódców, którym udało się zakończyć krwawe konflikty, a także demagogów, którzy sięgnęli po władzę, szerząc strach i podżegając do agresji . Dokument pokazuje też zwykłych ludzi, którzy większość życia byli związani z grupami hejterskimi. Mimo że ich przekonania sprawiły, że robili straszliwe rzeczy, udało im się uwolnić od niszczycielskich ideologii.

Nowy serial dokumentalny o Tatrach i ich strażnikach. Gdzie oglądać?Zobacz więcej

W każdym odcinku złożoną problematykę nienawiści rozkładają na czynniki pierwsze eksperci z różnych dziedzin - kognitywistka Laurie Santos, ewolucyjny antropolog Brian Hare, dziennikarz i autor Jelani Cobb, ekspertka ds. ekstremizmu Sasha Havlicek, specjalistka w dziedzinie międzynarodowego prawa karnego Patricia Viseur Sellers oraz neuronaukowiec Emile Bruneau. "Geneza nienawiści" to produkcja Amblin Television i Jigsaw Productions we współpracy z Escape Artists dla Discovery Channel.

Premierowy odcinek 21 października, o godz. 22:00 na antenie Discovery Channel. Dostępny będzie także w ofercie płatnej player.pl. Dokument wyemituje w grudniu również stacja TVN7.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×