"Geniusz: Aretha". Cynthia Erivo jako Aretha Franklin w serialu National Geographic! Kiedy premiera?

Produkcja kolejnej części nagrodzonej Emmy antologii "Geniusz" rozpocznie się w listopadzie 2019 roku. Laureatka nagród Tony, Emmy i Grammy - Cynthia Erivo - wcieli się w Arethę Franklin - muzyczną ikonę i 18-krotną laureatkę nagrody Grammy

Multimedia

Cynthia Erivo jako Aretha Franklin!

National Geographic we współpracy z Imagine Television Studios i Fox 21 Television Studios ogłosiło, że laureatka nagród Tony, Emmy i Grammy Cynthia Erivo ("Harriet", Broadway’s "The Colour Purple") wcieli się w postać Arethy Franklin w nowej odsłonie nagrodzonej Emmy antologii – "Geniusz: Aretha". Nadchodząca produkcja będzie pierwszą i jedyną autoryzowaną ekranizacją historią życia artystki, powszechnie uznawanej za królową muzyki soul. Zdjęcia rozpoczną się w listopadzie, a planowana premiera będzie miała miejsce w 2020 roku na antenie National Geographic, w 172 krajach i w 43 językach.

Aretha Franklin bohaterką 3. serii antologii National Geographic! Kto wcieli się w legendarną wokalistkę?Zobacz więcej

W produkcji nie zabraknie wielu z najważniejszych nagrań i największych hitów Franklin, pochodzących ze zbiorów Warner Music. Wśród nich usłyszymy m.in. "I Never Loved a Man (The Way I Love You)", "Chain of Fools", "Don’t Play That Song", "Since You’ve Been Gone" i "Baby I Love You". Ponadto, w serii widzowie będą mieli szansę zobaczyć wykonania "I Knew You Were Waiting for Me", "Freeway of Love" i "Sisters Are Doin’ It for Themselves". Erivo wykona także wiele utworów z bogatego dorobku Franklin. Wokalistka mówi tak:

Odkąd byłam dziewczynką, Aretha Franklin stanowiła dla mnie źródło inspiracji. Jej siła, pasja i dusza są doskonale wyczuwalne w jej dziedzictwie, nie tylko jako artystki, lecz również jako ikony praw humanitarnych i obywatelskich. Wielkim zaszczytem jest dla mnie możliwość nadania jej dziedzictwu nowego życia oraz ukazania pełni jej historii, człowieczeństwa i geniuszu. Franklin miała ogromny wpływ na to, czego jako artystka nauczyłam się o możliwościach swojego głosu. Jestem zaszczycona i podekscytowana tym, że mam swój udział w dzieleniu się jej geniuszem.

– Niezwykle utalentowana Cyntha Ervio jest wprost wymarzoną osobą do wcielenia się w muzyczną gwiazdę Arethę Franklin – powiedziała Carolyn Bernstein, Executive Vice President zarządzająca produkcjami fabularnymi i filmami dokumentalnymi w National Geographic. – Chwilę po jej nagrodzonym statuetką Tony występie w "The Colour Purple" i na moment przed przełomową rolą w filmie "Harriett" nie możemy się doczekać, by wykorzystać jej pasję w roli królowej soulu.

Cynthia Erivo - kim jest?

Cynthia Erivo to nagradzana Tony, Emmy i Grammy aktorka, która pojawiła się na scenach West Endu i Broadwayu w "The Color Purple" i błyskawicznie zdobyła duży ekran. W najbliższym czasie Erivo wystąpi w "Harriet" Kasi Lemmons, w którym to filmie przeniesie na duży ekran historię Harriet Tubman. Wystąpi również w serialu HBO The Outsider", opartym na powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Erivo zagra także u boku Daisy Ridley i Davida Oyelowo w thrillerze science fiction "Chaos Walking" w reżyserii Douga Limana oraz w filmie Johna Ridleya "Needle in a Timestack" obok Orlando Blooma, Freidy Pinto i Lesliego Odoma Jr. Ponadto Erivo będzie producentem wykonawczym i gwiazdą musicalu Warner Bros, będącego adaptacją opowiadania "Rip Van Winkle".

"Geniusz: Picasso". Antonio Banderas jako człowiek, który musiał zostać malarzemZobacz więcej

Antologia "Geniusz" prezentuje fascynujące historie najwybitniejszych światowych innowatorów, ukazując ich wyjątkowe osiągnięcia wraz z ich zmiennymi, pełnymi pasji i złożonymi relacjami osobistymi. Trzeci sezon serii poświęcony będzie muzycznemu geniuszowi Arethy Franklin i jej niezwykłej karierze, a także ogromnemu i wciąż obecnemu wpływowi, jaki wywarła na muzykę i kulturę na całym świecie. Laureatka nagrody Grammy Aretha Franklin była wybitną wokalistką gospel i ważnym głosem w kontekście praw obywatelskich. Jest powszechnie uważana za najlepszą piosenkarkę ostatnich 50 lat, czego dowodem są niezliczone odznaczenia zdobyte w całej jej karierze.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×