"Gierek". Misiek Koterski zagra komunistycznego dygnitarza! W nowym filmie towarzy mu Małgorzata Kożuchowska

Już wkrótce ruszą zdjęcia do filmu o Edwardzie Gierku! W rolach głównych zobaczymy Miśka Koterskiego i Małgorzatę Kożuchowską. Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Polacy specjalizują się w filmach historyczno-biograficznych. Na duży i mały ekran przenieśliśmy już żywoty takich postaci jak Józef Piłsudski, Lech Wałęsa czy Maria Skłodowska-Curie. Teraz nadszedł czas na kolejną barwną postać z historii Polski, czyli Edwarda Gierka.

Wojciech Smarzowski rozpoczął zdjęcia do nowego filmu. Będą kontrowersje? Kiedy premiera?Zobacz więcej

Autorem scenariusza filmu o I Sekretarzu KC PZPR jest dziennikarz Rafał Woś. Zdjęcia do filmu miały ruszyć już wiosną, lecz plany producentów pokrzyżowała pandemia koronawirusa. - To będzie pierwsza, zakrojona na tak szeroką skalę filmowa opowieść o tej absolutnie kluczowej postaci współczesnej historii Polski. Postaci, która - mimo upływu lat - wciąż jest ważnym punktem odniesienia i wywołuje olbrzymie emocje - mówił Woś w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Film zostanie wyreżyserowany przez braci Michała i Wojciecha Węgrzynów ("Proceder", "Wściekłość"), a w głównych rolach zobaczymy Miśka Koterskiego ("Dzień świra", "Pierwsza miłość", "7 uczuć") oraz Małgorzatę Kożuchowską ("M jak miłość", "Rodzinka.pl", "Druga szansa"). - Michał jest szczęśliwy, że może grać z taką profesjonalistką jak Małgorzata, aktorka Teatru Narodowego! Ona z kolei cieszy się, że będzie mogła pokazać się z całkiem innej strony i pokazać swoja wszechstronność - zdradziła Pudelkowi osoba z produkcji.

Jak Misiek Koterski i Małgorzata Kożuchowska poradzą sobie w roli Pierwszej Pary PRL? Tego dowiemy się już wkrótce! Premiera filmu "Gierek" zaplanowana jest na 2021 rok.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×