"Giganci historii". TVP Historia rusza z własnym teleturniejem. Premiera już w sierpniu

Już za dwa miesiące w TVP Historia pojawi się nowy teleturniej, "Giganci historii"! Jego uczestnicy będą mogli pochwalić się wiedzą historyczną i powalczyć o spore pieniądze. Sprawdź, co już wiemy!

Multimedia

Już wkrótce na TVP Historia pojawi się pierwszy autorski teleturniej, "Giganci historii", w którym uczestnicy będę mogli pochwalić się swoją wiedzą z zakresu historii Polski i świata.

Ekranizacja książki Blanki Lipińskiej hitem Netflixa na świecie! Pisarka po angielsku dziękuje swoim zagranicznym fanomZobacz więcej

W każdym odcinku programu będzie ze sobą rywalizowało pięciu uczestników. W rundzie pierwszej każdy z nich będzie musiał odpowiedzieć na kilka pytań typu ABCD. Za prawidłową odpowiedź będzie można dostać 10 punktów. W rundzie drugiej uczestnicy będą mieli możliwość wyboru pytania - trudniejszego za 20 punktów lub łatwiejszego za 10.

Do półfinału dotrze czterech uczestników z największą liczbą punktów. Półfinaliści będą odpowiadać na pytania przygotowane przez innych uczestników. Osoba z najmniejszą liczbą punktów po rundzie pytań odpada z gry. W finale trójka uczestników odpowiada na pytania stworzone przez ekspertów. Osoba, która zakończy finał z największą liczbą punktów, wygrywa.

Program Przemka Kossakowskiego powróci z 2. sezonem! Trwają castingi. Kiedy w TV?Zobacz więcej

Pytania zadawane w trakcie teleturnieju będą pogrupowane w bloki tematyczne, takie jak Bitwa Warszawska, Bitwa o Anglię, Koronacja Łokietka, Leopold Tyrmand i jego epoka, Solidarność, Bitwa pod Kłuszynem, Kampania wrześniowa, Wojna polsko-bolszewicka, Giganci starożytności, Jan Paweł II - życie i pontyfikat, Sarmatyzm - kultura polskiej szlachty XVI i XVII wieku.

Zwycięzca odcinka otrzyma tytuł Giganta Historii i nagrodę w wysokości 20 tys. złotych. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi nowy program TVP Historia. Pierwszy odcinek będzie miał swoją premierę już 15 sierpnia o godz. 19.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×