Gorzko gorzko!

Przeczytaj także:

"Inny świat". Rafał Zawierucha gwiazdą spektaklu Teatru Telewizji na podstawie Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Kiedy premiera?

Z okazji Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego Teatr Telewizji 21 października zaprasza na widowisko teatralne na podstawie prozy obozowej „Inny świat”. Phillipe Tłokiński, który niedawno brawurowo odegrał postać Jana Nowaka Jeziorańskiego w filmie „Kurier”, wcieli się w postać Gustawa, a w roli Ostatniego zobaczymy Rafała Zawieruchę.

21.10.2019Teatr Telewizji

"Twarz" Małgorzaty Szumowskiej powalczy o Złotego Niedźwiedzia na 68. Berlinale!

„Twarz”, czyli nowy film w reżyserii uznanej i wielokrotnie nagradzanej Małgorzaty Szumowskiej, weźmie udział w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, który rozpocznie się 15 lutego 2018 roku. Wybitna autorka ma już na swoim koncie nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia, którą otrzymała w 2015 roku za najlepszą reżyserię „Body/Ciało” oraz wyróżnienie dla swojego wcześniejszego obrazu: „W imię…” z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Czy „Twarz” zdobędzie Złotego Niedźwiedzia na zbliżającym się Berlinale?

18.12.2017Twarz

"Amok". Nagrodzony w Gdyni film już na VOD! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Nowy film Katarzyny Adamik oparty na prawdziwej historii Krystiana Bali, którą żyły media na całym świecie. W wydanej w 2003 roku książce „Amok” opisał on zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony! Sprawa Bali dała początek najgłośniejszemu procesowi poszlakowemu w historii Polski, a jej przebieg relacjonowały m.in. BBC, Guardian, New Yorker, Time, Daily Mail, The Washington Post, Der Spiegel, Le Figaro, Le Parisien i Telegraph. W rolę Krystiana Bali w filmie wcielił się Mateusz Kościukiewicz.

27.09.2017Premiery VOD

"Amok". A miało być tak pięknie… [RECENZJA]

„Amok”, oparty na prawdziwej historii Krystiana Bali, pisarza skazanego na 25 lat więzienia za zabójstwo (które opisał w swojej książce), zapowiadał się na naprawdę mocne kino. Katarzyna Adamik w zasadzie miała w ręku wszystkie składniki potrzebne do nakręcenia świetnego kryminału z domieszką thrillera, ale nie dała sobie rady z tym materiałem. Temat, który teoretycznie jest samograjem, zwyczajnie przerósł autorkę „Boiska bezdomnych”.

26.03.2017Recenzje

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×