"Gra o tron 8". Bran pokona Nocnego Króla? Jaka będzie rola młodego Starka w finałowych odcinkach serialu HBO? [TEORIE]

Bran Stark jest wargiem, a teorii na temat jego niezwykłych umiejętności w sieci nie brakuje. Fani "Gry o tron" prześcigają się w pomysłach, jaka będzie jego rola w finałowych odcinkach serialu HBO. Czy Bran będzie w stanie pokonać Nocnego Króla? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Multimedia

"Gra o tron" powoli dobiega końca. Premierę finałowego sezonu zaplanowano na kwiecień i jak zapewniają twórcy, jest na co czekać, bo finał ma przebić rozmachem wszystko, co do tej pory widzieliśmy w telewizji. Każdy odcinek został wydłużony do ok. 90 minut, szykuje się więc niemal filmowe widowisko. W 8. sezonie serialu "Gra o tron" zobaczymy m.in. epicką bitwę żywych z umarłymi. Jak będzie wyglądało największe starcie w historii telewizji i czy jest szansa, by ktokolwiek wyszedł z niego obronną ręką? Teorii na ten temat nie brakuje. W oczekiwaniu na premierę 8. sezonu "Gry o tron" postanowiliśmy przyjrzeć się tym najnowszym, którymi żyją obecnie użytkownicy Reddita.

Sophie Turner zdradziła zakończenie serialu! "Jestem beznadziejna w dotrzymywaniu tajemnic!"Zobacz więcej

Bran Stark dosiądzie smoka

Teoria o tym, że Bran Stark (Isaac Hempstead-Wright) dosiądzie smoka, cieszyła się sporą popularnością przed premierą 7. sezonu "Gry o tron" i wciąż rozbudza wyobraźnię fanów. Młody Stark jest wargiem, który potrafi sterować nie tylko zwierzętami, ale również ludźmi.

Będę mógł chodzić? — Nigdy nie będziesz chodził, nauczysz się latać.

Wielu widzów ma nadzieję, że Jon Snow (Kit Harington) okaże się legendarnym wojownikiem Azorem Ahai, który uratuje całe Westeros. Niektórzy sugerują jednak, że to Bran Stark okaże się kluczową postacią w starciu żywych z Nocnym Królem. Mogą na to wskazywać, chociażby słowa Jojena Reeds (Thomas Sangster), który w jednym z odcinków "Gry o tron" zwraca się do Brana:

Widziałem jedyną rzecz, która ma znaczenie ... Ciebie

W podobnym tonie wypowiadała się też siostra Jojena — Meera Reed (Ellie Kendrick), która przyznała, że jeśli stracą Brana, stracą wszystko. Rodzeństwo to niejedyne osoby, które pokładają swoje nadzieje w Branie. Pamiętacie spotkanie Brana z wujem Benjenem Starkem (Joseph Mawle) w 6. sezonie "Gry o tron"?

Tak czy inaczej [Król Nocy] znajdzie drogę do świata ludzi. A kiedy to zrobi, będziesz już tam na niego czekał. I będziesz gotowy — zapowiedział wuj.

Jon dożyje starości, a jego siostry zginą młodo? Co ujawnia nowy teaser w krypcie pod Winterfell?Zobacz więcej

Te słowa mogą wskazywać, że Bran stoczy wkrótce walkę z Nocnym Królem. Użytkownicy Reddita sugerują, że młody Stark pomoże Jonowi i Dany (Emilia Clarke) w starciu z Białymi Wędrowcami — użyje też swoich niezwykłych mocy, by sterować jednym ze smoków królowej. Użytkownik forum Mindless_Art napisał:

Myślę, że Jon będzie jeździł na Rhaegalu, ale jakoś zostanie z niego zrzucony i wtedy Bran przyłączy się do walki.

Drugi fan poszedł w swoich przewidywaniach o krok dalej, twierdząc, że młody Stark będzie sterował Viserionem, który należy obecnie do Nocnego Króla. W ten sposób Stark miałby pokonać przeciwnika jego własną bronią.

"Wiedźmin" wypełni lukę po "Grze o tron"? Porównujemy potencjał obu historii! Zobacz więcej

Co sądzicie o tej teorii? Przypominamy, że młodego Starka możemy już nazywać Trójoką Wroną. Bran jest nie tylko doświadczonym zmiennoskórym, potrafi też podróżować w czasie. Według niektórych fanów "Gry o Tron" odpowiada m.in. za szaleństwo Aerysa II Targaryena. Jeden z użytkowników Reddita wysnuł również teorię, że Bran może być Nocnym Królem. Warg miał próbować powstrzymać władcę umarłych, ale żeby to zrobić, musiał nie dopuścić do jego narodzin. Przeniósł się więc w czasie i przejął kontrolę nad jego umysłem, ale nie udało mu się wydostać z jego ciała na czas.

Zobacz galerię

"Gra o tron" sezon 8. - zwiastun

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×