"Gra o tron 8". Finał serialu pozostawił widzów z intrygującymi pytaniami. Niektóre z nich są naprawdę zabawne!

Finał serialu "Gra o tron" bez wątpienia będzie najchętniej komentowanym wydarzeniem telewizyjnym w tym roku. Ostatni odcinek hitu HBO pozostawił jednak fanów z kilkoma niewyjaśnionymi kwestiami, a w sieci od razu zaroiło się od intrygujących pytań. Niektóre z nich są naprawdę zabawne, o czym przekonacie się, jeśli przeczytacie ten artykuł!

Multimedia

1.Czy Nocna Straż wciąż jest potrzebna?

To pytanie zadaje sobie po finale "Gry o tron" wielu widzów, którzy kwestionują skazanie Jona Snowa na wygnanie oraz jego ponowne wstąpienie w szeregi Nocnej Straży. Bo i po co "czarni bracia" na Murze, kiedy Nocnego Króla i jego armii już nie ma, a dzicy na czele z Tormundem zawarli pokój z ludnością Siedmiu Królestw, pomagając im w pokonaniu Białych Wędrowców? Przed czym strzeże teraz północną granicę Westeros ogromna i uszkodzona w finale 7. sezonu "Gry o tron" budowla?

Najlepiej oceniane odcinki serialu HBO przez Internautów na świecie! Zobacz więcej

2. Kto jeszcze poznał prawdę o pochodzeniu Jona?

Intryga Sansy, która miała zaszkodzić Daenerys, poskutkowała tym, że prawda o pochodzeniu Jona Snowa na dobre wyszła na jaw. -To nie jest już sekret. To informacja - ocenił w 4. odcinku finałowego sezonu "Gry o tron" Varys, który dorzucił jeszcze swoje pięć groszy podając tę informację dalej.

(…) nie jest jedynym żyjącym Thargaryenem. Rhaegar i Lyanna … ich syn wciąż żyje, ukryty przez Eddarda Starka… on jest prawdziwym spadkobiercą Żelaznego Tronu — pisał w listach Starszy nad Szeptaczami.

Czy wieść o tym, że Jon jest Targaryenem rzeczywiście rozniosła się po całej krainie? Podczas spotkania najważniejszych lordów i lady Westeros, na którym wybrano Brana na króla, nikt o tym nie wspomniał.

3. Kim jest nowy książę Dorne?

4. Co Drogon zrobił z ciałem Daenerys?

W finale serialu Jon położył kres rządom Daenerys, śmiertelnie raniąc szaloną ukochaną nożem. Ciałem Matki Smoków od razu zaopiekował się Drogon, który chwycił ją i odleciał w nieznane. Tylko dokąd? Kiedy Bran zapytał o to swoją radę, Samwell Tarly przyznał, że gad był ostatni raz widziany na wschodzie. Król stwierdził wtedy, że sam spróbuje go odnaleźć.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że smok odleciał w kierunku Valyrii, skąd pochodzi ród Targaryenów. Niektórzy sugerują również, że Drogon mógł zabrać jej ciało tam, gdzie zawsze chciała wrócić, czyli do domu z czerwonymi drzwiami i cytrynowym drzewem w ogrodzie.

5. Kto w Królewskiej Przystani zrobił Daenerys subtelny manicure?

Bitwy bitwami, walka o Żelazny Tron swoją drogą, ale paznokcie muszą być zrobione!

6. Po co nowemu królowi Starszy nad szeptaczami?

Trójoka Wrona widzi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Doskonale wie, co się wydarzyło, dzieje i wydarzy na świecie. Z takimi umiejętnościami nowemu władcy Westeros chyba nie jest potrzebny Starszy nad szeptaczami.

7. Dlaczego Bronn został Starszym nad monetą?

Cytując klasyka jak do tego doszło, nie wiem(y), ale wygląda na to, że twórcy nie mieli żadnego pomysłu na poprowadzenie wątku tego bohatera w 8. sezonie. Bronn pojawił się w finałowej serii tylko po to, aby przyjąć zlecenie od Cersei, udać się na Północ, gdzie dogadał się z jej braćmi, a następnie zasiąść w małej radzie nowo wybranego króla. Dlaczego jednak na stanowisku Starszego nad monetą? Czy tylko nam wydaje się, że piecze nad finansami Sześciu Królestw powinien sprawować Davos?

Seriale nagrodzone Emmy. "Gra o tron" zebrała najwięcej statuetek? Które produkcje były doceniane najczęściej?Zobacz więcej

8. Czy zagadka księcia, którego obiecano i Azora Ahai została rozwiązana?

Jon, bo zabił szaloną Daenerys, Arya, bo pokonała Nocnego Króla — kto właściwie okazał się bohaterem słynnej przepowiedni?

9. Czy smoki naprawdę są tak inteligentne?

Reakcja Drogona na śmierć Daenerys wzbudziła sporo kontrowersji. Smok bardzo trafnie rozszyfrował, że jego matka zginęła przez szaleńcze pragnienie zdobycia Żelaznego Tronu. W przypływie furii zniszczył więc słynny symbol władzy, pomijając przy tym Jona, który zadał przecież śmiertelny cios. Pojawia się więc pytanie, czy smoki rzeczywiście są tak inteligentne, obdarzone zmyślnością i nieprzeciętnym rozwojem umysłowym?

10. Czy Bran wie, co jest na zachód od Westeros?

Arya w finale "Gry o tron" nie wróciła z siostrą na północ, a udała się tam, gdzie kończą się wszystkie mapy, czyli na zachód od Westeros. Fani od razu orzekli że sposób, w jaki zakończył się wątek Starkówny, to idealny materiał na spin-off "Gry o tron", który mógłby koncentrować się na jej podróżach. Wracając jednak do Brana, skoro Trójoka Wrona widzi wszystko, to czy on jeden wie, co znajduje się na zachód od Westeros?

11. Czy Dothrakowie zostali w Królewskiej Przystani?

Nieskalani po śmierci Daenerys wyruszyli na wyspę Naarth, aby Szary Robak mógł spełnić obietnicę daną Missandei, ale co właściwie stało się z wojownikami z Essos? W finałowej scenie widzimy, jak przechadzają się w porcie — czy to oznacza, że postanowili zostać w Westeros?

12. Co w finale spowiło Królewską Przystań?

Za jasne na popiół, za ciemne na śnieg — co właściwie spowiło Królewską Przystań po zwycięstwie Daenerys? Jeśli do stolicy po raz kolejny zawitała zima, to była ona wyjątkowo krótka. Podczas spotkania najważniejszych lordów w Smoczej Jamie pogoda przecież dopisywała.

George R.R. Martin zapewnia, że zakończenie książki będzie inne niż serialu HBO! Co się wydarzy?Zobacz więcej

13. Jak się kończy dowcip Tyriona o ośle i plastrze miodu?

Kolejna kwestia, która nie daje fanom spokoju po finale "Gry o tron" to niedokończony żart Tyriona o ośle i plastrze miodu. Dowcip ten przerywano mu w serialu kilkakrotnie i nigdy nie było dane nam poznać jego puenty.

14. Czy Bran to wszystko zaplanował?

Po finale "Gry o tron" część widzów wysnuła również teorię, że to wszystko, co miało miejsce w 8. sezonie, zostało tak naprawdę skrzętnie zaplanowane przez Brana, który po tym, jak został dotknięty przez Nocnego Króla, pod wpływem jego magii tak pokierował wydarzeniami w Westeros, aby finalnie zostać władcą. Coś nie chce się nam w to wierzyć, ale...?

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o finale serialu "Gra o tron" i wątkach, które poruszyliśmy w tym artykule. Znacie odpowiedzi na wszystkie pytania?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Akra (gość)

  Błąd w nazwie wyspy z której jest missandei, piszę się Naath, nie Naarth

  24.05.2019 18:01
 • ROb (gość)

  13. Jak się kończy dowcip Tyriona o ośle i plastrze miodu?

  akurat cały dowcip krąży w necie, jest dostępny

  23.05.2019 00:38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×