"Gra o tron 8". George R.R. Martin o tym, jakiego finału serialu sobie nie wyobraża! Twórcy posłuchali jego rad?

Jak zakończy się "Gra o tron"? To pytanie zadają sobie dziś wszyscy fani serialu HBO. Autor "Pieśni lodu i ognia" - George R.R. Martin w jednym z wywiadów opowiedział, jakiego finału serialu sobie nie wyobraża! Czy showrunnerzy "Gry o tron" skorzystali z jego wskazówek?

Multimedia

Finał serialu "Gra o tron" zbliża się wielkimi krokami, a fani coraz śmielej dyskutują o tym, jak zakończy się kultowa produkcja HBO. Wiadomo, że George R.R. Martin miał zdradzić twórcom "Gry o tron", w jaki sposób chce zakończyć historię "Pieśni lodu i ognia". Pisarz nie ma jednak wątpliwości, że finał serialu będzie głośno komentowany, a fani przez kolejne lata będą porównywać ze sobą książką i telewizyjną wersję jego historii.

Jestem przekonany, że będą dyskutować na ten temat. Myślę, że wielu ludzi stwierdzi: „zakończenie Dana i Dave'a jest lepsze od tego, które stworzył George, dobrze, że to zmienili”. Pewnie będą też tacy, którzy stwierdzą: „nie, Dan i Dave to zepsuli, a zakończenie George'a jest lepsze” i wszyscy będą się o to kłócić w Internecie. Na pewno będzie debata i dobrze. Najgorszą rzeczą dla każdego dzieła sztuki czy filmu jest zignorowanie go - mówił w jednym z wywiadów George R.R. Martin.

Czeka nas potężny zwrot akcji w 5. odcinku? Daenerys wciąż ma dwa smoki?Zobacz więcej

Autor "Pieśni lodu i ognia" rozumie fanów "Gry o tron" doskonale, bo sam przed kilkoma laty krytykował finały swoich ulubionych produkcji telewizyjnych: "Lost: Zagubieni" i "Battlestar Galactica".

Oglądałem [Lost] co tydzień, próbując to rozgryźć, a gdy historia wciągała mnie coraz bardziej powtarzałem: "Lepiej, żebyście mieli coś dobrego na koniec. Lepiej, żeby to się opłaciło". I wtedy poczułem się oszukany, kiedy obejrzałem finał. Chcę dać moim czytelnikom coś niesamowitego. Co jednak jeśli to zepsuję? Co jeśli zrobię drugie "Lost"? Przyjdą po mnie z widłami i pochodniami – mówił Martin w rozmowie z "The New Yorker".

Taki będzie koniec Daenerys i finał serialu HBO? Spełni się wizja z Domu Nieśmiertelnych?Zobacz więcej

Martin w podobnym tonie wypowiadał się o finale serialu "Battlestar Galactica". Autor "Pieśni lodu i ognia" był wielkim fanem produkcji Rona Moore'a, ale otwarcie krytykował zakończenie serialu, które nazwał strasznym. -Te wspaniałe wcześniejsze odcinki nie stały się jednak mniej świetne przez to, że ostatni był do kitu – tłumaczył Martin.

Jak spodoba się mu finał "Gry o tron"? Czy showrunnerzy serialu HBO skorzystali z jego wskazówek?

Zobacz galerię

"Gra o tron 8" odcinek 5. zwiastun:

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×