"Gra o tron 8" odcinek 5. Euron nie zabił Rhaegala? Daenerys wciąż ma dwa smoki? To zdjęcie może to potwierdzać!

W 4. odcinku 8. sezonu "Gry o tron" Euronowi udało się ustrzelił Rhaegala, który padł jak kłoda do morza, a Matka Smoków na dobre straciła kolejne dziecko. Twórcy mogą jednak szykować dla widzów niespodziankę. Czy w 5. odcinku czeka nas potężny zwrot akcji, a Daenerys wciąż będzie miała do dyspozycji dwa smoki? Na to wygląda!

Multimedia

"Gra o tron 8" odcinek 5. - co się wydarzy?

Śmierć Rhaegala w 4. odcinku 8. sezonu "Gry o tron" była dla widzów sporym zaskoczeniem. Matka Smoków straciła już dwie ukochane bestie, a na ostateczne starcie z Cersei został jej do dyspozycji już tylko Drogon. Tak przynajmniej mogliśmy sądzić, dopóki HBO nie opublikowało trailera 5. odcinka finałowego sezonu "Gry o tron".

Uważni fani zwrócili jednak uwagę na ostatnią scenę zaprezentowaną w zwiastunie. Widzimy w niej zafrapowanego Eurona, który spogląda z niepokojem w niebo. Odpowiedź na pytanie, co tak zainteresowało Greyjoya, może być ukryta w pierwszych sekundach trailera. Wygląda na to, że twórcy szykują dla widzów niespodziankę, a w 5. odcinku czeka nas potężny zwrot akcji. Czy Daenerys wciąż będzie dysponowała dwoma smoki? Pierwszym tropem może być scena jeszcze z 4. odcinka, kiedy Cersei pyta swojego kochanka, czy jest pewien, że smok został zabity.

Wielka bitwa o Winterfell to nie wszystko. Prawdziwą bombą będzie dopiero 5. odcinek!Zobacz więcej

W galerii znajdziesz też screen, na którym widać Daenerys stojącą przy oknach Sali Rzeźbionego Stołu na Smoczej Skale. Na niebie widać z kolei dwa ciemne punkty, które mogą w kolejnym odcinku okazać się ognistymi bestiami. Kiedy do pomieszczenia wchodzi Tyrion, na jego twarzy również maluje się zdumienie, podobnie jak w przypadku Eurona w ostatniej scenie zwiastuna 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron".

Co o tym sądzicie? Czy Euronowi nie udało się ostatecznie zabić Rhaegala? A może to nowy smok przyłączył się do Matki Smoków i Drogona?

Przypominamy, że w 5. sezonie podczas podróży Tyriona i Jorah Mormonta do Meereen (w okolicach Valyrii) nad ich głowami przeleciał niezidentyfikowany smok. W czasach Tańca ze Smokami na Smoczej Skale żył też ogromny smok, który zwany był Kanibalem, bo zjadał jaja.

Waszą uwagę chcielibyśmy również zwrócić na odświeżone intro serialu. We fragmencie koncentrującym się na Królewskiej Przystani przedstawione zostały trzy smocze czaszki. Dwie mniejsze symbolizują zapewne smoki Daenerys. Jak należy jednak interpretować ogromną czaszkę znajdującą się z centralnej części kadru?

Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach!

Zobacz galerię

"Gra o tron 8" odcinek 5. zwiastun:

Komentarze

Skomentuj
 • aderon (gość)

  To Bran, a właściwie jego kruki. Zbiera swoją armię, jest ważnym graczem. Jak zbierze ich milion, nie będzie czego zbierać w KL...

  09.05.2019 10:50
 • BALERION (gość)

  W królewskiej przystani ten smok w podziemiach to jest Balerion, smok na którym przyleciał Aegon podbijając Westeros. Król Robert nigdy nie zniszczył czaszek smoków które znajdowały się w Sali Tronowej. Zniósł je do piwnic zamku. W 7 sezonie była pokazana ta czaszka

  08.05.2019 18:48
 • szysz (gość)

  W nowym intro jest lepsza scena, sugerująca nowe smoki, a mianowicie na samym końcu na pierścieniu widać jednego wielkiego i trzy małe smoki palące ludzi.

  08.05.2019 15:50
 • Anonim (gość)

  To są przelatujące ptaki. Żal...

  08.05.2019 13:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×