"Gra o tron 8". Tajemniczy symbol Nocnego Króla - co oznacza? Scenarzysta serialu wyjaśnia znaczenie spirali!

Co oznacza tajemniczy symbol Nocnego Króla? Teorii na temat charakterystycznej spirali powstało w sieci bardzo dużo. Fani prześcigają się w domysłach i ochoczo spekulują na temat znaku, który zostawia Nocny Król. Naprzeciw rozmaitym teoriom wyszedł jednak scenarzysta "Gy o tron" Dave Hill, który objaśnił znaczenie tej symboliki.

Multimedia

"Gra o tron" symbol spirali - gdzie się pojawiał?

Tajemniczy symbol mogliśmy oglądać już w 1. odcinku 1. sezonu "Gry o tron", kiedy trzech zwiadowców Nocnej Straży natrafiło na ślad Białych Wędrowców. Krwawa mozaika miała wtedy jednak zupełnie inny kształt - i być może symbolizowała zupełnie coś innego. Inni darowali wtedy życie jednemu z nich, który został później jednak ścięty za dezercję przez lorda Eddarda Starka.

Spotkania po latach na dobry początek końca. Kto zginął już na początku sezonu?Zobacz więcej

Tajemnicza spirala pojawiła się za to już w 3. sezonie podczas wyprawy Jona Snowa na Pięści Pierwszych Ludzi. To wtedy dzicy odnaleźli pocięte ciała koni, ułożone przez Białych Wędrowców w tajemniczy symbol. Ten pojawił się też 5. odcinku 6. sezonu, kiedy Bran był świadkiem stworzenia Nocnego Króla przez Dzieci Lasu. To właśnie drzewo z przywiązanym mężczyzną znajdowało się w centrum tajemniczej spirali. Znak wykorzystano również kilka scen później, kiedy doszło do spotkania Brana z Nocnym Królem. Spiralne symbole można było dostrzec w formie fresków na ścianach starych tuneli pod Smoczą Skałą. Jon tłumaczył wtedy Daenerys, że są to starożytne malunki Dzieci Lasu i Pierwszych Ludzi, którzy zjednoczyli się, by walczyć z Umarłymi.

Temat tajemniczego symbolu odżył po premierze 1. odcinka 8. sezonu "Gry o tron". Natrafili na niego w finale epizodu Tormund i jego kompani. W centrum spirali ułożonej z ludzkich kończyn znajdował się młody lord Ned Umber.

Tajemniczy symbol Nocnego Króla - teorie

Po finale premierowego odcinka 8. sezonu "Gry o tron" internetowe fora zalały rozmaite teorie na temat charakterystycznej spirali. Fani serialu prześcigają się w domysłach, co może symbolizować znak pozostawiony przez Białych Wędrowców. Część z nich uważa, że to nawiązanie do herbu rodu Targaryenów.

Najsłabsze momenty z 1. odcinka. O tych fragmentach wolelibyśmy zapomnieć!Zobacz więcej

Niektórzy sugerują że kluczem do rozwiązania zagadki jest Wyspa Twarzy na środku jeziora o nazwie Oko Boga. To właśnie tam został podpisany pakt, kończący wojny między Dziećmi Lasu i Pierwszymi Ludźmi. Według zwolenników tej teorii Nocny Król zmierza właśnie w stronę Dorzecza, bo tam znajduje się magiczne drzewo dające niezwykłą moc Białym Wędrowcom. Aby wygrać wojnę z Nocnym Królem, Jon powinien spalić owe drzewo - niszcząc tym samym sieć magii w Westeros. Nocny Król w centrum swojego zasilania może jednak okazać się nie do pokonania. W sieci znaleźć można również wpisy sugerujące, że znak spirali nie ma dla Białych Wędrowców większego znaczenia, a używają go jedynie do oznaczania swojego terenu. Jak jest naprawdę?

Daenerys oko w oko z zabójcą ojca w 2. odcinku 8. sezonu! Skaże go na śmierć? Zobacz więcej

Tajemniczy symbol Nocnego Króla - co oznacza? Scenarzysta wyjaśnia!

Naprzeciw rozmaitym teoriom wyszedł scenarzysta "Gry o tron" Dave Hill, który w rozmowie z "New York Post" objaśnił znaczenie tajemniczej spirali Nocnego Króla.

Jak widzieliśmy dzięki Branowi i Trójokiej Wronie, spiralny znak był święty dla Dzieci Lasu, które stworzyły Nocnego Króla, poświęcając schwytanego mężczyznę w spiralnym "kręgu z kamieni". Nocny Król potem przejął ten symbol jako rodzaj bluźnierstwa – podobnie jak szatan i odwrócony krzyż – wyjaśnił scenarzysta.

Zobacz galerię

Źródło: Associated Press, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×