"Gra o tron". David Benioff i D.B. Weiss oficjalnie przechodzą do Netflixa! Jakie seriale będą tworzyć?

David Benioff i D.B. Weiss nie są już do wzięcia! Twórcy "Gry o tron" po rozstaniu z HBO przeszli do Netflixa! Duet podpisał z platformą umowę na wyłączność, a ich kontrakt ma opiewać na ogromną kwotę. Jakie seriale stworzą dla Netflixa David Benioff i D.B. Weiss?

Multimedia

To już pewne! David Benioff i D.B. Weiss podpisali z Netflixem umowę na wyłączność. Podobnie jak wcześniej małżeństwo Obamów, Shonda Rhimes, Alex Pina czy Ryan Murphy, twórcy "Gry o tron" dołączyli do grona osób, które będą tworzyć unikalne treści dla czerwonej platformy. Szczegóły ich kontraktu nie są znane, ale jak donosi serwis Deadline twórców "Gry o tron" przekonał 9-cyfrowy czek.

Cieszymy się, że możemy powitać w Netfliksie mistrzów opowiadania historii, Davida Benioffa i Dana Weissa. Oni są kreatywną siłą i zachwycają publiczność z całego świata swoimi pełnymi rozmachu opowieściami. Nie możemy się już doczekać, żeby zobaczyć, co ich wyobraźnia przyniesie naszym członkom – powiedział Ted Sarandos, szef Netfliksa ds. treści.

David Benioff i D.B. Weiss chcą dołączyć do ekipy serialowego "Władcy Pierścieni"?!Zobacz więcej

Przypominamy, że David Benioff i Dan Weiss chcieli początkowo przedłużyć umowę z HBO i podpisać nowy kontrakt opiewający na 200 milionów dolarów. Stacja nie zdecydowała się jednak wyłożyć takich pieniędzy na stół, dlatego twórcy "Gry o tron" rozpoczęli rozmowy z innymi serwisami: Netflixem, HBO/WarnerMedia, Disneyem, Comcastem, Amazonem oraz Apple. Jeszcze kilka tygodni temu sporo mówiło się o tym, że Benioff i Weiss chcą dołączyć do ekipy serialowego "Władcy Pierścieni". Dziś już wiemy, że w batalii o twórców "Gry o tron" zwyciężył ostatecznie Netflix.

Ostatnie kilka miesięcy spędziliśmy na rozmowach z Cindy Holland i Peterem Friedlandrem, jak również z Tedem Sarandosem i Scottem Stuberem. Pamiętamy te same ujęcia z tych samych filmów z lat 80-tych, uwielbiamy te same książki, jesteśmy podekscytowani tymi samymi możliwościami opowiadania historii. Netflix zbudował coś zdumiewającego i bezprecedensowego, a my jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli z nimi współpracować - powiedzieli twórcy "Gry o tron".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×