"Gra o tron". Diana Rigg nie żyje. Ekranowa lady Olenna Tyrell i dziewczyna Bonda miała 82 lata

Diana Rigg nie żyje. Brytyjska aktorka, która wcielała się m.in. w lady Olennę Tyrell w "Grze o tron" oraz dziewczynę Bonda w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" miała 82 lata.

Multimedia

Diana Rigg nie żyje

Brytyjska aktorka Diana Rigg zmarła w czwartek, 10 września 2020 roku w swoim domu. "Moja ukochana mama zmarła w spokojnym śnie, wcześnie rano, w domu, otoczona rodziną" - napisała w oświadczeniu córka aktorki, Rachael Stirling. W marcu br. u Rigg zdiagnozowano raka.

Diana Rigg rozpoczynała karierę w 1959 roku grając w zespole teatralnym The Royal Shakespeare Company, występowała również na Broadwayu. Rola Emmy Peel w serialu "Rewolwer i melonik" przyniosła jej popularność i nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). W 1969 roku aktorka pojawiła się jako dziewczyna, a potem żona Jamesa Bonda w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości".

W 2011 roku pojawiła się w hitowym serialu HBO "Gra o tron", gdzie wcielała się w lady Olennę Tyrell. - Kocham grać czarne charaktery. Są o wiele bardziej interesujące, niż te dobre. Niektórzy nie chcą grać złych postaci, lubią być lubiani. Ja kocham być nielubiana - powiedziała kiedyś Rigg w wywiadzie dla BBC.

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×