"Gra o tron" Drugi prequel o rodzie Targaryenów. HBO szykuje się do podpisania umowy!

"Gra o tron" doczeka się kolejnego prequela. Drugi serial, który będzie osadzony w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina opowie o rodzie Targaryenów. HBO szykuje się już do podpisania umowy na realizację pilota nowej produkcji.

Multimedia

"Gra o tron" zakończyła się po ośmiu sezonach, ale powstają już kolejne seriale osadzone w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina. Pierwszy z nich "Bloodmoon" (tytuł roboczy) będzie rozgrywał się setki lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Jak wynika z oficjalnego opisu, produkcja będzie stanowić zapis upadku świata ze złotej Ery Herosów w mrok, od przerażających tajemnic historii Westeros przez prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców i tajemnice Wschodu po legendarnych Starków.

Prequel serialu ma już tytuł i logo? Wyciekły dokumenty ekipy pracującej nad spin-offem!Zobacz więcej

Na tym jednak nie koniec, bo HBO przymierza się do stworzenia kilku spin-offów "Gry o tron". Drugi serial ma rozgrywać się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w "Grze o tron" i opowiadać ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów. Źródło serwisu The Hollywood Reporter potwierdza, że HBO jest już bliskie podpisania umowy na realizację odcinka pilotażowego nowej produkcji. Autorami scenariusza, który bazuje na książce "Ogień i krew" są Ryan Condal i oczywiście George R.R. Martin.

Książka "Ogień i krew" została wydana 20 listopada 2018 roku. Zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii. Szczegółowa kronika daje odpowiedzi na wiele nurtujących pytań m.in. (źródło: Świat Książki):

  • Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków?
  • Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie?
  • Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki?
  • Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego?
  • Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?

Ile seriali osadzonych w świecie "Gry o tron" jeszcze powstanie? Zobacz więcej

"Gra o tron" to jeden z najważniejszych seriali ostatnich lat, który wyznaczył nową jakość w telewizji. 1. sezon kultowej już produkcji HBO zadebiutował 17 kwietnia 2011 roku. Premiera finałowej serii odbyła się 14 kwietnia 2019 roku. W sumie powstało 8. sezonów opowiadających o zażartej walce o Żelazny Tron krainy Westeros. Seriale osadzone w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina będą bardzo istotne dla koncernu WarnerMedia, który przygotowuje się do uruchomienia własnego serwisu streamingowego o nazwie HBO Max.

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×