"Gra o tron". Ile seriali osadzonych w świecie "Gry o tron" jeszcze powstanie? HBO chce zmniejszyć liczbę produkcji?

"Gra o tron" już się zakończyła, ale ten serialowy świat wciąż się rozrasta. I choć pierwszy prequel "Gry o tron" z Naomi Watts w jednej z głównych ról został skasowany, to w przygotowaniu są jeszcze kolejne produkcje. Ile seriali osadzonych w świecie "Gry o tron” jeszcze powstanie?

Multimedia

Pierwszym prequelem "Gry o tron" miał być "Bloodmoon", ale stacja HBO jesienią 2019 r. oficjalne zrezygnowała z tego projektu. Pilot serialu miał nie spodobać się włodarzom stacji, którzy postanowili dać zielone światło innej produkcji.

Mowa o "House of the Dragons", który został tym samym pierwszym prequelem "Gry o tron". W przeciwieństwie do "Bloodmoon", serial o Targaryenach od razu otrzymał zamówienie na cały sezon (10 odcinków). HBO zaprezentowało już nawet plakat serialu "House of the Dragons". ART[76953]

Ile spin-offów "Gry o tron" jeszcze powstanie?

Przypominamy, że początkowo mówiło się, że HBO przymierza się do stworzenia w sumie pięciu spin-offów "Gry o tron". Potem George R.R. Martin ujawnił, że oprócz prequela "Gry o tron" z z Naomi Watts w roli głównej, trwają prace nad jeszcze trzema innymi cyklami, z innymi postaciami i rozgrywającymi się w różnych przedziałach czasowych. Po ostatnich ogłoszeniach można wnioskować, że HBO trzyma w ukryciu jeszcze dwa projekty osadzone w świecie "Gry o tron”.

To obosieczny miecz. Prowadzimy rozmowy o tym, jak mądrze podejść do tematu rozszerzania świata "Gry o tron", ale musimy być ostrożni, aby nie zabić kury znoszącej złote jajka i nie wypuścić seriali, które nie będę na wysokim poziomie. Zastanawiamy się tez nad liczbą produkcji. Nie wiemy jeszcze, co z tego będzie, ale myślę, że dobrze się to rozwija, a George R.R. Martin jest w to zaangażowany - powiedział Bob Greenblat z Warner Media Entertainment.

Drugi prequel w przygotowaniu! Wiemy, o czym będzie!Zobacz więcej

Przypominamy, że pierwszy prequel miał rozgrywać się setki lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Jak wynikało z oficjalnego opisu, produkcja miała stanowić zapis upadku świata ze złotej Ery Herosów w mrok, od przerażających tajemnic historii Westeros przez prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców i tajemnice Wschodu po legendarnych Starków.

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

"Gra o tron" to jeden z najważniejszych seriali ostatnich lat, który wyznaczył nową jakość w telewizji. 1. sezon kultowej już produkcji HBO zadebiutował 17 kwietnia 2011 roku. Premiera finałowej serii odbyła się 14 kwietnia 2019 roku. W sumie powstało 8. sezonów opowiadających o zażartej walce o Żelazny Tron krainy Westeros. Seriale osadzone w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina będą bardzo istotne dla koncernu WarnerMedia, który przygotowuje się do uruchomienia własnego serwisu streamingowego o nazwie HBO Max.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×