"Gra o tron". Najlepsze bitwy w historii serialu! TOP 10 najbardziej efektownych scen batalistycznych w "Grze o tron"!

"Gra o tron" bitwami stoi. W serialu HBO nie brakuje efektownych scen batalistycznych, które inspirują kolejnych twórców. I choć wielka bitwa o Winterfell nie zachwyciła, a wybuch furii Daenerys w Królewskiej Przystani obnażył wszystkie słabości i niedociągnięcia scenariusza, to jednak były to potyczki, które wzbudziły mnóstwo emocji. Bitwy z serialu "Gra o tron" wciąż rozpalają wyobraźnię i są uważnie analizowane przez niektórych widzów. Nasz subiektywny ranking przypomni Ci o najbardziej efektownych starciach z "Gry o tron".

Multimedia

Najlepsze bitwy w serialu "Gra o tron"

Osiem sezonów i 73 odcinki "Gry o tron" to nieustająca walka o władzę nad krainą Westeros i nie tylko. W serialowym świecie "Gry o tron" nie mogło więc zabraknąć efektownych scen batalistycznych, które wciąż rozpalają wyobraźnię i są uważnie analizowane przez niektórych widzów.

Drugi prequel w przygotowaniu! Wiemy, o czym będzie!Zobacz więcej

Wielka bitwa o Winterfell nie zachwyciła

Wielka bitwa o Winterfell była jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów w historii telewizji. Reklamowana na długo przed premierą finałowego sezonu "Gry o tron" potyczka, która miała przebić rozmachem słynne starcie z filmu "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" jednak nie zachwyciła. Odcinek "Długa Noc" wzbudził wiele emocji na forach internetowych. Lista zarzutów stawianych przez fanów była naprawdę długa. Widzowie wytykali nie tylko błędy taktyczne i niewykorzystanie m.in. potencjału smoków, ale również wszechobecną ciemność na ekranie, która utrudniała oglądanie.

Głośno zapowiadana wielka bitwa o Winterfell przegrała nawet ze zniszczeniem Królewskiej Przystani w 5. odcinku finałowego sezonu "Gry o tron". Furię Daenerys w stolicy Westeros obejrzało więcej widzów.

Ile seriali osadzonych w świecie "Gry o tron" jeszcze powstanie? Zobacz więcej

Bitwa Bękartów inspiruje kolejnych twórców

Starcie bękartów to jedna najlepszych bitewnych sekwencji w "Grze o tron" i nie tylko! Przemyślana i dopracowana niemal w każdym calu potyczka z kultowego serialu HBO inspiruje już kolejnych twórców. Głośno było już o scenie z filmu "Król" Netflixa z 2019 roku, która do złudzenia przypomina sekwencję z kultowej Bitwy Bękartów z serialu "Gra o tron". Uśmiech na twarzy fanów "Gry o tron" wywołało tłumaczenie reżysera filmu, który przyznał, że widział "Bitwę Bękartów", ale się nią nie inspirował.

Więcej o tym przeczytasz w linku poniżej.

Netflix skopiował kultową scenę z "Gry o tron"? Podobieństwo jest uderzające!Zobacz więcej

"Gra o tron" słynie z epatowania przemocą, a wojny i bitwy są nieodłącznym elementem tego serialu. W galerii znajdziesz nasz subiektywny ranking: TOP 10 najbardziej efektownych scen batalistycznych w "Grze o tron".

Która bitwa z "Gry o tron" była według Ciebie najlepsza? Podziel się z nami swoją opinią!

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

"Gra o tron" to jeden z najważniejszych seriali ostatnich lat, który wyznaczył nową jakość w telewizji. 1. sezon kultowej już produkcji HBO zadebiutował 17 kwietnia 2011 roku. Premiera finałowej serii odbyła się 14 kwietnia 2019 roku. W sumie powstało 8. sezonów opowiadających o zażartej walce o Żelazny Tron krainy Westeros. Seriale osadzone w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina będą bardzo istotne dla koncernu WarnerMedia, który przygotowuje się do uruchomienia własnego serwisu streamingowego o nazwie HBO Max.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×