fot. HBO
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze
[5/11]

"Gra o tron". Najlepsze bitwy w historii serialu! TOP 10 najbardziej efektownych scen batalistycznych w "Grze o tron"!

6. Atak Daenerys na Lannisterów (sezon 7. odcinek 4.)

Odcinek "Łupy wojenne" to pierwszy pokaz sił Daenerys w Westeros. Matka Smoków zaatakowała armię Lannisterów podczas przewozu przez nich złota do stolicy. To własnie w trakcie tej potyczki wykorzystano po raz pierwszy Skorpiona — broń stworzoną przez Qyburna. Jak wyglądało kręcenie bitwy z czwartego odcinka?

Zajęło to cztery czy pięć tygodni, ale wyścig przez pole bitwy do skorpiona nagrywaliśmy kilka dni. I ta konkretna sekwencja to był jeden z najbardziej ekscytujących fragmentów filmowych, w jakich brałem udział. Dookoła siebie masz całą tę wyjątkowość – ludzi, którzy trenowali całymi miesiącami, żeby dobrze wykonać swoją część; kaskaderów, płatnerzy, wszystkich. To cały taniec, który dzieje się na twoich oczach. Nagle spuszczają cię ze smyczy i znajdujesz się na niesamowitym placu zabaw z dorzuconą dużą dawką adrenaliny — opowiadał Jerome Flynn portalowi Making Game of Thrones.

[5/11] "Gra o tron". Najlepsze bitwy w historii serialu! TOP 10 najbardziej efektownych scen batalistycznych w "Grze o tron"!


×