"Gra o tron". Nie żyje Max von Sydow. Wybitny szwedzki aktor miał 90 lat

Max von Sydow nie żyje. Szwedzki aktor znany z takich produkcji jak: "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" czy "Gra o tron" zmarł w wieku 90 lat.

Multimedia

Nie żyje Max von Sydow

Max von Sydow urodził się 10 kwietnia 1929 roku w Lund, w Szwecji. Międzynarodową popularność przyniosły mu role w filmach Ingmara Bergmana takich jak: "Tam, gdzie rosną poziomki" czy "Siódma pieczęć". Tak zaczęła się jego światowa kariera. Sydow zagrał w sumie w jedenastu filmach tego reżysera.

Max von Sydow znany był również z takichprodukcji jak: "Egzorcysta", "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" czy "Pelle zwycięzca". Za dwa ostatnie był nawet nominowany do Oscara. Aktora mogliśmy też oglądać w "Grze o tron”, w której wcielał się w Trójoką Wronę. "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Ostatni będą pierwszymi" i "Kursk" to ostatnie filmy z jego udziałem.

Paweł Królikowski otrzymał pośmiertne odznaczenie od prezydenta. Odebrała je Małgorzata Ostrowska-KrólikowskaZobacz więcej

Max von Sydow zmarł 8 marca 2020 roku w Prowansji. Legendarny aktor miał 90 lat.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×