"Gra o tron" prequel. Czy w spin-offie serialu HBO rozgrywającym się w Erze Herosów będą smoki? [ZDJĘCIA]

Prequel "Gry o tron" będzie rozgrywał się w Erze Herosów, której jednym z najważniejszych wydarzeń była tzw. Długa Noc. Czy w spin-offie serialu HBO zobaczymy smoki? Wokół odpowiedzi na to pytanie krążył w jednym z najnowszych wywiadów George R.R. Martin, czyli twórca kultowej sagi. Czego możemy się spodziewać?

Multimedia

Fabuła spin-offa serialu "Gra o tron" to kronika upadku świata złotej Ery Herosów: od przerażających sekretów z historii Westeros przez genezę Białych Wędrowców, aż po tajemnice Wschodu i legendę Starków. Akcja prequela "Gry o tron" będzie rozgrywać się więc ok. 10 000 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Jednym z najważniejszych wydarzeń Ery Herosów była tzw. Długa Noc - sroga zima, która miała trwać przez całe pokolenia.

Mający miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z „Gry o tron” serial stanowi zapis upadku świata ze złotej Ery Herosów w mrok. I wiemy tylko jedno: od przerażających tajemnic historii Westeros przez prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców i tajemnice Wschodu po legendarnych Starków… to nie jest historia, którą znamy.

Jak będzie wyglądał początek finałowego sezonu? Twórcy ujawniają szczegóły! [CO SIĘ WYDARZY?]Zobacz więcej

Fani kultowej produkcji HBO zastanawiają się, czy w spin-offie "Gry o tron" pojawią się smoki. George R.R. Martin w rozmowie z EW przyznał, że nowy serial będzie się znacząco różnił od "Gry o tron". Czy to oznacza, że zabraknie w nim latających gadów?

[...] Westeros jest wtedy zupełnie innym miejscem. Nie ma Królewskiej Przystani, nie ma Żelaznego Tronu. Nie ma Targaryenów – Valyria dopiero zaczyna się kształtować i nie jest tym imperium, które znamy. To zupełnie inny, starszy świat i mam nadzieję, że będzie to mocną stroną nowego serialu.

Martin nie daje konkretnej odpowiedzi na najbardziej nurtujące niektórych fanów pytanie, ale jak możemy przeczytać w serwisie Westeros.org, smoki po raz pierwszy pojawiły się po tzw. Długiej Nocy. Latające gady zostały oswojone przez mieszkańców Valyrii, pomagały im zniewalać kolejne ludy Essos. Jednymi z pierwszych smoków był: Arrax księcia Lucerysa Velaryona oraz Balerion króla Aegona Targaryena, który narodził się przed 126 p.P.

HBO ogłasza datę premiery finałowego sezonu! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Przypominamy, że twórcami serialu są Jane Goldman oraz George R.R. Martin, którzy wspólnie odpowiadają za scenariusz produkcji. Goldman pełni również funkcję showrunnerki. Producentami wykonawczymi serialu są: Jane Goldman, George R.R. Martin, James Farrell, Jim Danger Gray, Vince Gerardis, Daniel Zelman. W jednej z głównych ról w prequelu "Gry o tron" zobaczymy Naomi Watts, która wcieli się w charyzmatyczną gwiazdę towarzyskich salonów skrywającą mroczny sekret.

Zobacz galerię

Źródło: Storyful/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×