"Gra o tron" sezon 8. Epicka bitwa w finale! Jak będzie wyglądało największe starcie w historii telewizji? [CO SIĘ WYDARZY?]

W finałowym sezonie serialu "Gra o tron" zobaczymy epicką bitwę żywych z umarłymi. Jak będzie wyglądało największe starcie w historii telewizji? O tym opowiedzieli twórcy serialu w rozmowie z "Entertainment Weekly". Sprawdźcie, czego możemy się spodziewać.

Multimedia

Twórcom serialu "Gra o tron" nie można odmówić rozmachu. Co sezon serwują widzom spektakularne widowisko i nie inaczej będzie w finale, który rozmachem ma przebić wszystko, co do tej pory widzieliśmy w telewizji. Największe emocje budzi oczywiście wielkie starcie żywych z umarłymi.

W kwietniu 2018 r. ekipa serialu spędziła 55 nocy na nagrywaniu finałowej bitwy. Były to jedynie ujęcia plenerowe oraz sceny rozgrywające się w rozbudowanym na potrzeby 8. sezonu Winterfell. Następnie ekipa przeniosła się do studia, gdzie przez kolejne tygodnie nagrywano kolejne ujęcia tej samej bitwy. Finałowe starcie reżyserował Miguel Sapochnik, który ma już na swoim koncie Bitwę Bękartów.

Spin-off serialu HBO zamówiony – co o nim wiemy? [TWÓRCY, FABUŁA, BOHATEROWIE, TEORIE] Zobacz więcej

Wiadomo, że epicka bitwa potrwa cały odcinek. Tak jak w Bitwie Bękartów śledziliśmy walkę głównie z perspektywy Jona Snowa (Kit Harrington), tak tym razem będziemy przeskakiwać między kilkoma postaciami - twórcy pokażą różne próby przetrwania na polu bitwy.

Największa bitwa nie brzmi ekscytująco. W gruncie rzeczy brzmi to teraz trochę nudno. Wyzwaniem dla nas i Miguela było, aby starcie cały czas przykuwało uwagę. Dążyliśmy do tego od samego początku, to bitwa żywych z umarłymi, a czegoś takiego nie można zrobić w 12-minutowej sekwencji – tłumaczy w rozmowie z "Entertainment Weekly" David Benioff.

W sumie obejrzymy 6 finałowych odcinków 'Gry o tron". - Wszystko wydaje się być bardziej intensywne, czuć napięcie. Każdy wie, że bierze udział w czymś wyjątkowym - powiedziała Emilia Clarke, czyli serialowa Daenerys.

"Gra o tron" sezon 8. - kiedy premiera?

Ósmy sezon serialu będzie ostatnią częścią kultowej serii HBO. Reżyserami sześciu nowych odcinków są David Benioff & D.B. Weiss, David Nutter oraz Miguel Sapochnik. Aby zapobiec wyciekom, HBO ma nakręci kilka alternatywnych wersji finału "Gry o tron". O planach poinformował we wrześniu 2017 roku dyrektor programowy stacji - Casey Bloys. Podobny zabieg zastosowano w przypadku finałów takich produkcji jak "Rodzina Soprano" czy "Breaking Bad". Premiera 8. sezonu "Gry o tron" odbędzie się w 2019 roku.

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×