"Gra o tron". Tamzin Merchant, czyli pierwsza Daenerys Targeryen. Dlaczego zrezygnowała z roli w serialu HBO?

Tamzin Merchant to aktorka, która miała zagrać Daenerys w serialu "Gra o tron", jednak ostatecznie do projektu zaangażowano Emilę Clarke. Po latach Tamzin Merchant ujawniła, dlaczego zrezygnowała z roli w produkcji, która okazała się wielkim sukcesem. Czy żałuje swojej decyzji?

Multimedia

Dlaczego Tamzin Merchant odrzuciła rolę Daenerys w "Grze o tron"?

Tamzin Merchant to brytyjska aktorka znana z takich produkcji jak: "Dynastia Tudorów" czy "Carnival Row". Niewielu pamięta, że Merchant wcielała się również w Daenerys Targeryen, zanim zatrudniono Emilę Clarke. Wydarzyło się to po tym, jak Tamzin Merchant zrezygnowała z roli po nagraniach do pilotażowego odcinka "Gry o tron".

Nie tylko dracarys. Valyriańskie zwroty, które każdy fan serialu powinien znaćZobacz więcej

Po latach na jaw wyszły zaskakujące informacje zza kulis. Dlaczego Tamzin Merchant odrzuciła rolę Daenerys w "Grze o tron"? Aktorka o szczegółach opowiedziała w rozmowie z Entertainment Weekly.

Kręcenie tego pilota było naprawdę świetną lekcją. Potwierdzeniem, że powinnam słuchać swoich instynktów i podążać za nimi, ponieważ od początku próbowałam wycofać się z tej sytuacji i podczas procesu kontraktowania finalnie się to udało. Przekonywający ludzie nakłonili mnie jednak do powrotu. A potem znalazłam się naga i przestraszona w Maroku, siedząc na koniu, który był tym bardziej podekscytowany, niż ja - ujawniła Tamzin Merchant.

Trzeci prequel o rebelii Roberta Baratheona? Ned Stark znowu w serialu HBO?Zobacz więcej

Aktorka od samego początku nie chciała angażować się w ten projekt i robić czegoś wbrew sobie.

To była lekcja, że jeśli coś mi mówi, że ta historia mnie nie ekscytuje, to nie powinnam próbować się nią ekscytować tylko dlatego, że chcą tego inni ludzie. Nie miałam żadnego przygotowania aktorskiego, tylko swój instynkt. To, co mnie ekscytuje i napędza, to fascynująca historia i fascynująca postać. Dla mnie "Gra o tron" nigdy taka nie była. Myślę, że dowodem na to jest fakt, że Emilii Clarke uczyniła tę rolę ikoniczną – ona rzeczywiście była podekscytowana tym, że opowiada tę historię, i była epicka i doskonała. Ja tak naprawdę nie chciałam jej opowiedzieć – dodała Merchant.

Zobacz galerię

Daniel Portman i John Bradley próbują wymówić po polsku tytuł serialu "Gra o tron"

Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×