"Gra o tron". Targaryenowie mieli być czarnoskórzy! George R.R. Martin opowiada o swoim pomyśle!

Mimo, że od finału serialu "Gra o tron" minęło już kilka miesięcy, to w sieci wciąż pojawia się mnóstwo ciekawostek z planu oraz rozmaitych pomysłów George'a R.R. Martina, których finalnie nie udało się zrealizować. Fanów serialu zaintrygował ostatnio pomysł pisarza dotyczący koloru skóry rodu Targaryenów! Sprawdź, o co chodzi!

Multimedia

Blog George'a R.R. Martina to kopalnia ciekawostek i faktów na temat "Gry o tron". Ostatnio głośno zrobiło się o wpisie pisarza z 2013 roku, w którym wspominał, że dobrym pomysłem byłoby nadanie Targaryenom czarnego koloru skóry.

Od samego początku chciałem, aby Targaryenowie, a przez to i Valryianie, od których się wywodzili, byli odrębną rasą, z charakterystycznymi cechami, które odróżniałyby ich od reszty Westeros i pomogły wyjaśnić ich obsesję na punkcie czystości krwi. Aby to zrobić, nadałem im srebrno-złote włosy, fioletowe, fioletowe oczy i wyrzeźbione arystokratyczne rysy. To wyszło wystarczająco dobrze, przynajmniej w książkach (w serialu, mniej) - zaczyna swój wywód George R.R. Martin.

Słowacy i Ukraińcy tworzą serial o Słowianach! Będzie "Gra o tron" czy "Korona królów"?Zobacz więcej

W dalszej części wpisu autor przyznał jednak, że ciekawym pomysłem byłoby, gdyby władcy Valyrii, a przez to Targaryeni byli czarnoskórzy. Martin zauważa jednak, że ta wizja wiązałaby się z pewnymi niebezpieczeństwami.

Gdybym pisał o czarnoskórych smoczych władcach, podbijających w większości białe Westeros przyniosłoby to pewne niebezpieczeństwa. Nie wszyscy Targaryenowie byli heroiczni, niektórzy z nich byli potworami, szaleńcami, więc… Cóż, wszystko jest dyskusyjne. Pomysł przyszedł mi do głowy o dwadzieścia lat za późno - dodał George R.R. Martin.

Co sądzicie o pomyśle autora "Pieśń lodu i ognia"? Wyobrażacie sobie czarnoskórych Targaryenów?

Zobacz galerię

Gra o tron made in Poland: gwiazdy o serialu HBO

Komentarze

Skomentuj
 • Z_Stark (gość)

  No cóż. Jako, że mogliby być (a nawet musieliby) czarnoskórzy złoczyńcy itp. mogłoby się nie obejść bez rasizmu. Zresztą jak by to wyglądało? Ciemna skóra, jasne włosy..... No błagam..... Nie, to nie jest dobry pomysł.

  27.01.2020 20:01
 • Invultus (gość)

  Czarnoskórzy Targaryenowi wyglądaliby hardkorowo xD Co się odwlecze to nie uciecze, ponoć w najnowszej ekranizacji Gry o Tron, prequelu Bloodmoon treż ma się pojawić dużo czarnoskórych postaci: https://youtu.be/WGsUt7Ehfks.

  I to pomimo faktu iż serial dzieje się 8000 lat temu, przed epoką Wojny 5 Królów i w tamtych czasach Westeros było zamieszkane tylko przez włochatych barbarzyńców zwany Pierwszymi Ludźmi, którzy byli głównie biali. Nie było Targaryenów, nie było aryjskich blondynów z Andalos, nie było śniadolicych TRhoynarów z Dorne, nie było kontaktu z Wyspami Letnimi ani Nath. Ciekaw jestem jak autorzy serialu się z tego wytłumaczą :-)

  20.10.2019 16:17
 • ztt (gość)

  Myślę, że serial miałby ogromną popularność w murzyńskich dzielnicach. I tylko tam

  20.10.2019 08:13
 • Fan (gość)

  Ciekawie by wyglądał Snow jako mulat

  19.10.2019 15:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×